Reklama

15 milionów przeznaczono na Borowiczki

Opublikowano:
Autor:

15 milionów przeznaczono na Borowiczki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 15 milionów kosztować będą inwestycje, które mają zabezpieczyć Borowiczki przed skutkami powodzi.

Około 15 milionów kosztować będą inwestycje, które mają zabezpieczyć Borowiczki przed skutkami powodzi.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo powodziowe mieszkańców Borowiczek, przewiduje się rozbudowę zapory bocznej Borowiczki, wałów wstecznych Słupianki i lewego wału Rosicy. Część robót została już wykonana. Jak podkreślają wykonawcy, wszystko przebiega zgodnie z planem.

Piętnastomilionowa inwestycja jest elementem dużego projektu „Poprawa stanu technicznego i bezpieczeństwa powodziowego Stopnia Wodnego Włocławek” szacowanego na ponad 160 mln. Ponad 60 mln to dofinansowanie z budżetu państwa, a reszta pochodzić ma z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej pracuje nad pogłębieniem Wisły w okolicach Płocka, w rejonie Dobrzykowa, Świniar, Troszyna Nowego i Rakowa. W latach 2010-2012 wydano na to już ponad 18,5 miliona zł.

We wtorek Jacek Kozłowski wizytował miejsca, w których ludziom mocno dała się we znaki Wisła, ale i jej niewielkie płockie dopływy: Rosica i Słupianka. Wojewoda wraz z prezydentem Andrzejem Nowakowskim pojawili się na Grabówce, Gmurach, a także na wałach Rosicy i Słupianki.

– Pamiętam, co działo się tutaj podczas ostatniej powodzi – wspominał Jacek Kozłowski na wale Słupianki. – Byłem pod olbrzymim wrażeniem ludzi mieszkających w pobliskich domach, którzy robili wszystko, aby nie dopuścić do przelania się wody. I to oni okazali się zwycięzcami tej walki człowieka z siłami natury.

Wśród miejsc, jakie odwiedzili wojewoda, prezydent i towarzyszący im przedstawiciele RZGW, wykonawców oraz płockich mediów, znalazł się słynny 627 kilometr. To właśnie ta plaża na płockich Borowiczkach stała się powszechnie znana dzięki Gazecie Wyborczej.

– Mam nadzieję, że kiedy zakończą się pracę na tym odcinku, będziemy mogli tak zagospodarować teren, miłośnicy siatkówki plażowej mieli powody do zadowolenia – skwitował Andrzej Nowakowski, zapowiadając przygotowanie terenu przy 627 kilometrze Wisły zgodnie z wolą okolicznych mieszkańców.

Fot. Tomasz Paszkiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE