Wielkie nerwy do ostatniej sekundy

Wielkie nerwy do ostatniej sekundy - Zdjęcie główne

Sport Gdy trzy sekundy przed końcem meczu Mon-Polu z KS JAS-FBG Sosnowiec Agnieszka Stawowska wyskoczyła do rzutu, wszyscy wstrzymali oddech. Chwilę później wśród koszykarek z Płocka, ich trenerów i kibiców zapanowała gigantyczna radość.

Zespół z Sosnowca był pierwszym rywalem podopiecznych trenerów Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego w walce o utrzymanie się w pierwszej lidze. Od pierwszych minut trwała ostra walka o każdy dosłownie milimetr parkietu. Początkowo lepsze wrażenie sprawiały zawodniczki z Płocka, ale później przyjezdne przejęły inicjatywę, dzięki czemu wygrały pierwszą kwartę różnicą siedmiu oczek. Na początku drugiej partii przewaga sosnowiczanek wynosiła już 13 punktów. Na szczęście w tym momencie zawodniczki Mon-Polu wreszcie się przebudziły i zaczęły grać tak, jak wymagają tego od nich szkoleniowcy. Zespół z Płocka zdołał wprawdzie wygrać tę dziesięciominutówkę, ale na przerwę schodził z trzypunktową stratą.

W drugiej połowie Mon-Pol zmienił swój system gry w obronie, co momentalnie przyniosło efekty. Po wygraniu trzeciej kwarty to miejscowe mogły cieszyć się nieznacznym prowadzeniem. O wszystkim miało więc decydować ostatnie dziesięć minut. Niesamowitą wojnę nerwów lepiej wytrzymały płocczanki, które wygrały mecz 73:72.

Wielki wkład w ten wynik miały Aldona Morawiec i Sylwia Janas. Obie mogły pochwalić się tzw. double-double czyli zdobyciem co najmniej dziesięciu punktów i zanotowaniem co najmniej dziesięciu zbiórek.

Mon-Pol Płock – KS JAS-FBG Sosnowiec 73:72 (16:23; 21:17; 23:17; 13:15)

Mon-Pol: Szarzyńska 25, Morawiec 21, Janas 16, Krzysztofik 4, Kutycka oraz Sikorska 6, Domańska 1, Wilamowska, Maj