Widmo spadku. Nafciarze blisko drugiej ligi

Widmo spadku. Nafciarze blisko drugiej ligi - Zdjęcie główne

Sport Po dzisiejszej porażce 0:1 (0:0) z Arką w Gdyni piłkarze Wisły Płock mają już bardzo małe szanse utrzymania się w pierwszej lidze. Do końca już tylko trzy kolejki, Nafciarze mają dwa punkty straty do „bezpiecznego” 14. miejsca. Ale liga trwa...

W meczu 31. kolejki z Arką płocczanie zaczęli ostrożnie, dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy mieli kilka dogodnych sytuacji, ale garstka kibiców nie zobaczyła goli. W drugiej połowie w 52. min. podopieczni Libora Pali stracili gola po strzale niepilnowanego Nwaogu z pięciu metrów.

Pala zdecydował się szybko na grę dwoma napastnikami, bo już nie było czego bronić. W 88. minucie drugą żółtą, a więc w efekcie czerwoną kartkę zobaczył Marko Radić i Nafciarze walczyli w osłabieniu. Sędzia doliczył 4 minuty, pod bramkę Arki pobiegł nawet zdesperowany bramkarz Wisły Krzysztof Kamiński, ale płocczanie nie zdołali zremisować. Niestety na innych boiskach wyniki były złe dla Wisły, bo Olimpia Grudziądz wygrała 3:2 z Polkowicami, Dolcan Ząbki pokonał 2:1 Sandecję w Nowym Sączu.

Wydawać by się mogło, że dwa punkty straty do 14. w stawce 178 ekip Dolcana Ząbki to niewiele. Ale do końca ligi już tylko trzy mecze i rywale mają korzystny układ. Wprawdzie grają u siebie z walczącą o ekstraklasę Niecieczą, ale stać ich na remis. Później jadą do zdegradowanej Olimpii Elbląg i kończą rozgrywki meczem u siebie z Olimpią Grudziądz. Można być niemal pewnym, że dwa ostatnie pojedynki wygrają.

By ich wyprzedzić lub przynajmniej dogonić punktami, płocczanie muszą wygrać wszystkie mecze – u siebie z Polonią Bytom, w Szczecinie z aspirującą do ekstraklasy Pogonią i w Płocku z Wartą. Arcytrudne zadanie, ale piłka jeszcze jest w grze. W środę o 18.30 w Płocku mecz Wisła – Polonia Bytom.

Arka Gdynia – Wisła Płock 1:0 (0:0)
1:0 Nwaogu (52.)

Arka: Szromnik – Bochenek, Jarun, Mazurkiewicz, Tomasik – Kowalski, Jarzębowski, Benat (64. Pruchnik), Kuklis, Niedziela (72. Radzewicz) – Nwaogu (90. Flis)
Wisła: Kamiński – Hiszpański (46. Jakubowski), Radić, Wyczałkowski, Petasz – Mosart (64. Sekulski), Nadolski, Matar, Daniel (46. Zembrowski), Ricardinho – Biliński

Żółte kartki: Mazurkiewicz, Kuklis – Petasz, Radić
Czerwona kartka: Radić (druga żółta)