Udany debiut. Jutrzenka deklasuje [FOTO]

Udany debiut. Jutrzenka deklasuje [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPłockie szczypiornistki z Jutrzenki wysoko pokonały Roxę Lublin. Udany debiut w drużynie zaliczyła hiszpańska rozgrywająca Raquel Suarez Ramos, która pojawiła się na boisku w drugiej połowie, 5 razy pokonywała bramkarkę gości i została wybrana najwartościowszą zawodniczką meczu.

Już przed meczem, patrząc na poprzednie wyniki przyjezdnych, było jasne, że jedynym kandydatem do zwycięstwa jest Jutrzenka. Płocczanki, początkowo nieco zleceważyły Roxę i źle weszły w mecz, bo pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 4. minucie.

Zawodniczki z Lublina, nie potrafiły przebić się przez szczelną defensywę gospodyń i zaliczyły w pierwszej części gry tylko 4 trafienia. Świetnie w ataku prezentowały się Rędzińska, Homonicka i Krysiak, które raz po raz pokonywały doświadczoną bramkarkę gości. Po 30 minutach płocczanki prowadziły 15:9, choć ilość zdobytych bramek mogła być dużo większa.

W drugiej części gry, zawodniczki Jutrzenki, chciały zdobyć jeszcze więcej punktów. Trener płockiego klubu dał szansę na pokazanie swoich umiejętności Raquel Suarez Ramos. Hiszpanka wykorzystała swoje przysłowiowe 5 minut znakomicie, szczypiornistka imponowała zwinnością i efektownymi wejściami między obrońców, Raquel w swoim debiucie zdobyła 5 bramek. W tej połowie, podobnie jak w pierwszej, gospodynie mocno zdominowały lublinianki, drużyna gości nie miała kompletnie nic do powiedzenia w każdym aspekcie gry co doskonale widać po wyniku.

Ostatecznie MMKS odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie i wygrał w swojej hali 32:9. Raquel Suarez Ramos została wybrana MVP spotkania.

Jutrzenka Płock - Roxa lublin 32:9 (15:4)

Jutrzenka: Chodań, Pawłowska 2, Suarez Ramos 5, Zaremba 1, Homonicka 6, Salamandra, Dudek 1, Wójciak, Prus, Woźnica 1, Krysiak 8, Pietrzak, Rędzińska 8, Muras