Świetny mecz Jutrzenki, wielka klapa SMS-u

Świetny mecz Jutrzenki, wielka klapa SMS-u - Zdjęcie główne

SportW 19 kolejce meczów pierwszej ligi kobiece zespoły z Płocka pokazały dwa totalnie różne oblicza. Jutrzenka doskonale spisała się na wyjeździe, a SMS w roli gospodarza spisał się koszmarnie.

Aby zapewnić sobie pozostanie w gronie pierwszoligowców, podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego potrzebują już tylko jednego punktu. Szukać go będą u siebie w meczach z Dwójką Nowy Sącz i SMS-em Płock oraz w Kępnie w pojedynku z tamtejszą Polonią.

PCM Kobierzyce jeszcze niedawno miał aspiracje sięgające gry w PGNiG Superlidze. Tymczasem teraz jest mocno przetrzebiony kontuzjami i nie prezentuje się tak dobrze, jak wcześniej. Jutrzenka jednak także nie mogła wystąpić w swoim najsilniejszym składzie. Brakowało przede wszystkim Edyty Charzyńskiej, która heroiczną postawę w meczu z UKS PCM Kościerzyna przypłaciła pogłębieniem kontuzji uda, która praktycznie wyklucza ją z gry do końca sezonu.

Ale wygrany mecz z wiceliderem tabeli pozwolił płocczankom na tyle mocno uwierzyć we własne siły, by stawić czoła również trzeciej ekipie tabeli. I to w jej własnej hali. Zaczęło się od mocnego uderzenia Patrycji Gieras. Trzy rzuty, trzy gole i prowadzenie 3:0. Po tak udanym początku przez pierwszy kwadrans wszystko układało się po myśli przyjezdnych, które cały czas utrzymywały przewagę czterech-pięciu bramek.

Niestety, w pewnym momencie coś się w grze Jutrzenki zacięło, a KPR skrzętnie to wykorzystał. Miejscowe w końcówce pierwszej połowy zdołały zdołały doprowadzić do remisu, dzięki czemu wynik całego spotkania pozostawał wciąż sprawą otwartą.

Druga połowa zaczęła się od dwóch bramek zespołu z Kobierzyc, który przez dziesięć minut utrzymywał nieznaczną przewagę. Kluczowy dla losów całego meczu moment nastąpił między 40. a 53. minutą. W tym czasie miejscowe zdobyły tylko jednego gola, Jutrzenka aż 11. Dzięki temu zespół z Płocka spokojnie mógł kontrolować grę w końcowej fazie meczu, odnosząc niespodziewanie wysokie, ale w pełni zasłużone zwycięstwo.

W drużynie prowadzonej przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego nie było w tym meczu praktycznie żadnych słabych punktów. Każda z zawodniczek pojawiających się na parkiecie miała swój wkład w końcowy rezultat. – Karolina Mokrzka nie brała udziału w żadnej akcji – powiedział nam trener Jarosław Stawicki. – Wszystkie trzy gole zdobyła z rzutów karnych. Pozostałe dziewczyny zagrały naprawdę doskonałe zawody, dając z siebie wszystko.
Niestety, nie da się tego samego powiedzieć o drugiej ekipie, która swoją siedzibę ma w naszym mieście. SMS, który wcześniej wygrał dwa kolejne mecze, miał sobie łatwo poradzić z targaną problemami finansowymi i kadrowymi Słupią Słupsk.

Tymczasem już w pierwszej fazie meczu przyjezdne zaskoczyły zespół trenera Andrzeja Marszałka bardzo agresywną grą w obronie i mądrym budowaniem akcji ofensywnych. Bez względu na to, jak układała się sytuacja na boisku, słupszczanki starały się grać długo, oddając rzuty wyłącznie z doskonale przygotowanych pozycji.

Dokładnie odwrotnie niż SMS. Płocczanki stanowczo zbyt często ulegały emocjom, tracąc mnóstwo piłek po błędach technicznych. Wielokrotnie ułatwiały zadanie bramkarkom rywalek, rzucając z daleka wprost w ich ręce. A co gorsza, nie trafiały nawet z idealnie czystych pozycji.
Po pierwszych 30 minutach można jeszcze było mieć nadzieję na korzystny rezultat. Słupia prowadziła wprawdzie trzema bramkami, ale w Płocku występowała w mocno okrojonym składzie. I gdy po kilku minutach drugiej części prowadziła już tylko jednym golem, wydawało się, że zmęczenie zaczyna brać górę. Tymczasem po chwili słupszczanki złapały drugi oddech i z minuty na minutę powiększały swoją przewagę, która w chwili gdy zabrzmiała końcowa syrena, wyniosła aż dziewięć goli. Wielka w tym zasługa niesamowitej Agnieszki Łazańskiej, która zdobyła aż 15 bramek.

KPR Kobierzyce – Jutrzenka Płock 22:31 (12:12)

Jutrzenka: Pietrzak, Dobrowolska, Obrębalska – Pawłowska, Waszkiewicz 5, Jasińska, Mokrzka 3, Gieras 3, Krysiak 7, Rędzińska 1, Borysławska 9, Dyszkiewicz 3

SMS Płock – Słupi/a Słupsk 20:29 (9:12)

SMS: Januchta, Chodań – Piwowarczyk, Roguska, Trzszczak, Szyszkowska 2, Kwiecińska 5, Świerżewska 6, Urbańska, Szczechowicz 1, Sucha, Kobylińska 3, Nocuń 3

Słupia: Piechnik, Łoś – Ilska 5, Kowalczyk 1, Cieśla 4, Lisecka 3, Dominiak 1, Łazańska 15, Wiśniewska