Reklama

Radni zdecydują o losie drużyny piłki ręcznej

Opublikowano:
Autor:

Radni zdecydują o losie drużyny piłki ręcznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Po tym jak nagle z finansowania Jutrzenki wycofała się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, młode piłkarki ręczne zostały bez pieniędzy i istniała nawet groźba wycofania się z ligi. Teraz wszystko w rękach radnych.

Po tym jak nagle z finansowania Jutrzenki wycofała się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, piłkarki ręczne zostały bez pieniędzy i istniała nawet groźba wycofania się z ligi. Teraz wszystko w rękach radnych.

Uczelnia była sponsorem tytularnym odnoszącej sporo sukcesów Jutrzenki, a poza pieniędzmi oferowała też inną pomoc - młode zawodniczki dostawały stypendia a klub lokal na siedzibę, dlatego nagłe wycofanie się z finansowania przez PWSZ musiało być dla niej sporym ciosem. Jako że do początku nowego sezonu został tylko miesiąc i perspektywy na pozyskanie nowego sponsora nikły w oczach, nad Jutrzenką wisiała wręcz groźba wycofania się z pierwszoligowych rozgrywek.

Na szczęście tak się nie stanie, bo miasto przymierza się do wyciągnięcia Jutrzenki z kłopotów przez dołożenie sumy, którą straciła przez wycofanie się uczelni. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu, prezydent Andrzej Nowakowski zapowiedział, że zrobi wszystko, by  piłkarki mogły dalej zdobywać sukcesy. W  przygotowanej uchwale jest mowa o przesunięciu środków z budżetu miasta środki na promocję - z tych pieniędzy finansowany będzie klub, który w zamian będzie zobowiązany do promowania miasta. Jeśli jutro, podczas sesji rady miasta, na ten ruch zgodzą się radni, Jutrzenka otrzyma brakujące pieniądze.


Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE