Porażka w Gnieźnie, teraz atak na Poznań

Porażka w Gnieźnie, teraz atak na Poznań - Zdjęcie główne

Sport Pierwszoligowe szczypiornistki Jutrzenki Płock już w sobotę podejmą AZS Poznań. W poprzedniej kolejce płocczanki minimalnie uległy na wyjeździe MKS MOS Gniezno 20:21 (11:11).

Jutrzenka znajduje się na piątym miejscu w tabeli, walczy o miejsca 5-7, do drugiej ligi spadnie tylko ostatni zespół. W sobotę 3 marca o godz. 17 w hali Chemika przy Kobylińskiego płocczanki zmierzą się z rywalkami z Poznania, zajmującymi siódmą lokatę. Niedawno w sezonie zasadniczym AZS PWSZ Jutrzenka wysoko wygrała 36:23 (20:9).

Natomiast w minioną sobotę młode zawodniczki AZS PWSZ pojechały do Gniezna na mecz z niezłą ekipą MKS, plasującą się tuż za Jutrzenką. W sezonie zasadniczym Jutrzenka przegrała na wyjeździe, ale zrewanżowała się w Płocku. Tym razem mecz też był wyrównany, do przerwy na tablicy widniał wynik 11:11.

W drugiej części po niespełna 10 minutach gry płocczanki odskoczyły na 17:!4 i wydawało się, że dwa punkty są o krok. Niestety, rywalki doszły na 17:17. W końcówce spotkanie zrobiło się nieco nerwowe, a obie drużyny zacięcie walczyły aż do końca o zwycięstwo. Minimalnie lepsze okazały się miejscowe i wygrały 21:20.

MKS MOS Gniezno – AZS PWSZ Jutrzenka Płock 21:20 (11:11)

MKS MOS Gniezno: Monika Kowalczewska, Daria Tarczyńska – bramkarki, oraz Katarzyna Podrzycka (1), Marta Jerzakowska (6), Martyna Szwedek, Lena Burdzińska (3), Jagoda Ławniczak, Martyna Bigoszewska, Klaudia Łuczak, Paulina Stachowiak (7), Katarzyna Dębicka, Joanna Różańska (4), Joanna Żabierek.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock: M. Pietrzak, M. Rakowska, M. Kwasieborska (1), M. Jasińska, E. Charzyńska (3), S. Neitch (4), M. Klucznik, A. Janiszewska (1), N. Laskowska (1), P. Zaremba (5), P. Jankowska. M. Krysiak (2), A. Pędzińska (3), A. Majak.