Polska-Grecja 0:6! Fatalny początek Euro

Polska-Grecja 0:6! Fatalny początek Euro - Zdjęcie główne

Sport Nie jest dobrze. W pierwszym meczu piłkarskiego Euro 2012 Polska wysoko przegrała z Grecją. Już do przerwy Grecy wygrywali 4:0. Czy uda się wyjść z grupy?

Na szczęście to nie rozgrywki reprezentacji narodowych, one ruszą w czerwcu, tam powinno być lepiej. To początek turnieju szkół ponadgimnazjalnych w Płocku (z jednym wyjątkiem – gra też Gimnazjum nr 8,).

Rozgrywki ruszyły w środę w sali Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 przy ul. Lasockiego  Płocku. UKS Lasotczak uzyskał grant  w wysokości 11.400 zł z Funduszu Grantowego. W losowaniu każda szkoła otrzymała nazwę kraju – uczestnika prawdziwego Euro 2012. W eliminacjach co środę w grupach mecze trwają 2 x 15 minut. Potem faza finałowa, w której udział weźmie 8 zespołów wyłonionych z fazy grupowej. Kolejno rozegrane zostaną: ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał.

Na inaugurację Polska (IV LO) spotkała się z Grecją (Gimnazjum nr 8). I niestety przegrała 0:6 (0:4). W innej grupie Hiszpania rozgromiła Włochy (VII LO) aż 16:2 (9:0). No, ale i Hiszpania to super drużyna, mistrz świata, i Siedemdziesiątka to faworyt wśród płockich szkół...

Dziwny przebieg miało spotkanie Francji (Jagiellonka) z Anglią (Zespół Szkół Zawodowych im Marii Curie -Skłodowskiej, czyli Elektryk). Do przerwy szybko i dokładnie grający „Francuzi” prowadzili zasłużenie 3:0. Ale „Anglia” nie odpuściła i nie straciła wiary we własne siły. W drugiej połowie Elektryk nie schodził z połowy rywala, który wyraźnie osłabł kondycyjnie. Anglia wyrównała na siedem minut przed końcem, a 120 sekund przed gwizdkiem objęła prowadzenie 4:3 i nie oddała go już do końca!

W ostatnim meczu dnia Dania (Zespół Szkół Zawodowych nr 6) spotkała się z Holandią (Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich, czyli Ekonomik). Nazwę „Dania” wylosowali gospodarze i zaczęli niesamowicie, bo w... piątej sekundzie Mateusz Truskolaski uzyskał dla nich prowadzenie! Ostrzyżony na zero futbolista siał co chwila postrach wśród obrońców rywali. Do przerwy trafił jeszcze dwa razy, jego koledzy, zdecydowanie szybsi od rywali, dołożyli dwa gole i gospodarze zasłużenie wygrywali aż 5:0!

Opiekun ekipy Paweł Śpiegowski, prezes UKS Lasotczak. W przerwie udzielał rad podopiecznym, mobilizował do dalszej walki. Ale gdy da odpocząć Truskolaskiemu, Ekonomik, grający już dużo lepiej, zdobył trzy gole. Odpowiedź Mateusza i kolegów była natychmiastowa – jego szósty gol na 6:3 i kolegi z ekipy na 7:3 po pięknej, zespołowej akcji. Ekonomik trafił na 7:4 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Kolejne mecze już w środę 7 marca o godz. 15. Oby frekwencja na trybunach była nico większa, niż w czasie pierwszej rundy. Czy w szkołach ponadgimnazjalnych w Płocku nie ma kibiców futbolu? Tak trudno zebrać 10-20 osób i ruszyć na godzinę na Lasockiego, by dopingować kolegów z klasy i szkoły?

Dodajmy, że rozgrywkom towarzyszyć będzie konkurs wiedzy na temat polskiej piłki nożnej i turnieju finałowego Euro 2012. Szkoły przeprowadzą swoje wewnętrzne konkursy i wyłonią swoje reprezentacje. Całość projektu zakończy uroczysty festyn połączony z pokazem freestyle piłkarskiego.