Reklama

Nowy trener Jutrzenki. Powrót na ławkę

Opublikowano:
Autor:

Nowy trener Jutrzenki. Powrót na ławkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Jarosław Krzemiński został trenerem pierwszego zespołu MMKS Jutrzenka Płock. Zastąpił tym na stanowisku Tomasza Popisa, który podjął się nieudanej misji ratowania seniorek przed spadkiem w trzech ostatnich spotkaniach poprzedniego sezonu, tuż po zaskakującej dymisji sztabu szkoleniowego w składzie Jarosław Stawicki, Marek Przybyszewski i… Jarosław Krzemiński.

Jarosław Krzemiński został trenerem pierwszego zespołu MMKS Jutrzenka Płock. Zastąpił tym na stanowisku Tomasza Popisa, który podjął się nieudanej misji ratowania seniorek przed spadkiem w trzech ostatnich spotkaniach poprzedniego sezonu, tuż po zaskakującej dymisji sztabu szkoleniowego w składzie Jarosław Stawicki, Marek Przybyszewski i… Jarosław Krzemiński.

Jarosław Krzemiński to były zawodnik Wisły Płock, z którą zdobywał m.in. pierwsze mistrzostwo Polski w sezonie 1994/1995. Po historycznym awansie Jutrzenki do pierwszej ligi w 2011 roku pod wodzą Jarosława Stawickiego dołączył on do sztabu Jutrzenki w roli trenera bramkarek. To właśnie pod jego okiem rozwinęły się talenty bramkarskie Marty Pietrzak, Doroty Dobrowolskiej i przede wszystkim Moniki Obrębalskiej, która w minionym sezonie wywalczyła awans do superligi w barwach Łączpolu Gdańsk. Jeżeli nowy szkoleniowiec będzie miał równie dobrą rękę do zawodniczek z pola, sympatycy Jutrzenki nie powinny martwić się o wyniki.

Zmiana nastąpiła również na stanowisku kierownika drużyny. Człowieka - instytucję w Jutrzence, wieloletniego kierownika Edwarda Piątkiewicza zastąpił Rafał Marzec, członek zarządu, a wcześniej jeden ze szkoleniowców grup młodzieżowych.

Za rozwój drużyn młodzieżowych będą odpowiadali: w grupie dzieci - Przemysław Chudzicki i była skrzydłowa Jutrzenki - Paulina Zaremba, w grupie młodziczek - Krzyszytof Modrzejewski i Marta Krysiak, w grupie juniorek - Marcin Krysiak i Aleksandra Rędzińska. Marta Krysiak i Aleksandra Rędzińska to filary pierwszego zespołu Jutrzenki, które teraz będą mogły przekazywać swoje doświadczenia młodszym koleżankom.

Nowy zarząd Jutrzenki, który przejął klub w stabilnej kondycji finansowej, oprócz szkoleniowców wybrał również szerokie grono osób, które wspomogą klub. Fizjoterapeutą został Kamil Komorowski, za przygotowanie fizyczne odpowiadać będą Daniel Kulik i Sebastian Dymek, psychologiem sportowym będzie Jarosław Suski, natomiast marketingiem i współpracą z mediami zajmą się Damian Falkowski, Marek Wojciechowski oraz Jakub Chmielak.

Ratusz przyznał Jutrzence dotację na szkolenie i rozgrywki ligowe piłki ręcznej kobiet, o którą zabiegał jeszcze ustępujący zarząd. Z miejskiego budżetu na konto klubu wpłynie  65 tys. zł., najwięcej obok Mon-Polu Płock (60 tys. zł ) i SKF Wisły Płock (60 tys. zł).

Do tej pory nie wyjaśniła się kwestia tego, w której lidze zagrają seniorki. Po wycofaniu się z końcem sezonu  trzeciej w tabeli Polonii Kępno i ósmej Dwójki Nowy Sącz, mówiło się, że Jutrzenka otrzymała ze Związku Piłki Recznej w Polsce propozycję pozostania w 1. lidze. Zapytaliśmy władze klubu o szanse Jutrzenki na uniknięcie spadku, niestety, odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Nadal nie wiadomo również, w jakim składzie wystąpią seniorki w pierwszym spotkaniu po letniej przerwie. Nieoficjalnie mówi się, że z zespołem mogą pożegnać się najzdolniejsze młode zawodniczki: Karolina Mokrzka, Dorota Dobrowolska i Aleksandra Stasiak.

Czytaj też:

 

fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE