Nafciarze o złoto, Jutrzenka o piąte

Nafciarze o złoto, Jutrzenka o piąte - Zdjęcie główne

Sport W mistrzostwach Polski juniorów w piłce ręcznej Wisła Płock zagra dziś w Szczecinie o złoty medal z KSSPR Końskie, natomiast juniorki Jutrzenki, które dziś pokonały UKS Conrad Gdańsk, w niedzielę o 11 w Orlen Arenie powalczą o piąte miejsce.

Jutrzenka pokonała Conrada 33:27. Do przerwy walka była bardzo wyrównana, płocczanki prowadziły 16:14. W drugiej części gospodynie po 10 minutach wygrywały 23:20, ale później systematycznie powiększały przewagę.

W innym meczu Sośnica Gliwice gra z UKS Dąbrówka Gniezno. Ze zwycięzcą tej potyczki Jutrzenka zagra w niedzielę o godz. 11 o 5. miejsce w Polsce. O 13 zaplanowano mecz o brązowy medal, a o 15 – finał. Zakończenie mistrzostw – o 16.45.

Natomiast juniorzy Wisły, obrońcy tytułu, znów idą jak burza. Z kompletem punktów wygrali ćwierćfinał, w półfinale w Płocku stracili tylko jeden punkt – z Nielbą, a teraz w finałowym turnieju w Szczecinie wygrali cztery spotkania. W piątkowym półfinale uporali się z UKS Szczypiorniak Olsztyn 22:21. Ale łatwo nie było, choć w pierwszej połowie wygrywali już 13:7, a do przerwy 14:10. Jednak między 40.0 55. minutą zagrali bardzo słabo i rywale doprowadzili do remisu! Na szczęście dla Nafciarzy udało im się wygrać jedną bramką, co zapewniło grę w wielkim finale turnieju. Podopieczni Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela zagrają w nim dziś o godz. 16 z bardzo mocną ekipą z Końskich, która gładko ograła Agrykolę Warszawa 23:16 (13:9).

Wisła Płock – UKS Szczypiorniak Olsztyn 22:21 (14:10)

Wisła Płock: Morawski, Marciniak – Zalewski, Góralski 6, J.Sikorski, Olszewski 4, Mikołajewski 2, Wojkowski 2, Dądalski, Tokaj 5, Jankowski 1, Lewandowski 1, M.Sikorski 1, Płoński.