Nafciarze górą! Zwycięstwo i utrzymanie?

Nafciarze górą! Zwycięstwo i utrzymanie? - Zdjęcie główne

Sport Świetnie spisali się piłkarze Wisły Płock w bardzo ważnym meczu w Katowicach z GKS. Płocczanie po ciężkiej walce wygrali 1:0 i bardzo mocno zwiększyli swoje szanse na utrzymanie statusu pierwszoligowca.

Po pokonaniu przed tygodniem nocnej Bogdanki Łęczna piłkarze Wisły odnieśli kolejne bardzo ważne zwycięstwo. Tym razem na wyjeździe zmierzyli się w Katowicach z popularną „Gieksą”. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Mosart.

Jak czytamy na stronie internetowej klubu w pierwszej połowie przewagę mieli Nafciarze, którzy stworzyli kilka niezłych sytuacji. I tak jedna koronkowa akcja zakończyła się sukcesem. Prostopadłą piłkę do Kamila Bilińskiego zagrał Łukasz Nadolski. Nasz napastnik zagrał płaską piłkę w pole karne, gdzie już stał Mosart, któremu nie pozostawało nic innego jak umieścić piłkę w siatce. W kolejnych minutach kolejne sytuacje stwarzali sobie Nafciarze. Niestety żadna z nich nie zakończyła się zdobyciem bramki.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nic z tej przewagi nie wynikało. Piłkarze Wisły nastawili się na kontry.  W 60 minucie do długiej piłki wystartował Biliński, a bramkarz gospodarzy zdecydował się na interwencję poza polem karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał Sabeli czerwoną kartkę. W kolejnych minutach GKS próbował atakować. Nafciarze groźnie kontratakowali i kilka z nich powinno skończyć się zdobyciem bramki. Żadna z nich nie zakończyła się sukcesem, ale i tak trzy punkty pojechały do Płocka!

Po sobotnich meczach Wisła jest 13. i ma 3 punkty przewagę Futboliści trenera Libora Pali pokazali charakter i chwała im za to. Warto zobaczyć ich walkę już w sobotę 5 maja o godz.

GKS Katowice – Wisła Płock 0:1 (0:1)
0:1 Mosart (20.)

GKS: Sabela – Szymura, Gierczak (46. Chwalibogowski), Hołota, Beliancin, Zachara, Sobotka, Chmiel, Farkas, Kamiński (60. Gorczyca), Pitry

Wisła: Kamiński – Jakubowski, Wyczałkowski, Radić, Petasz – Sekulski (70. Hiszpański), Zembrowski, Nadolski, Ricardinho – Mosart (80. Zagurskas), Biliński (68. Daniel)

Żółte kartki: Sobotka – Biliński, Mosart, Jakubowski, Zagurskas
Czerwona kartka: Sabela

GKS: Sabela – Szymura, Gierczak (46. Chwalibogowski), Hołota, Beliancin, Zachara, Sobotka, Chmiel, Farkas, Kamiński, Pitry

Czerwona kartka: Sabela.