Jutrzenka nie dała rady, celem 5. miejce

Jutrzenka nie dała rady, celem 5. miejce - Zdjęcie główne

Sport W zakończonym przed chwilą ostatnim meczu grupowym mistrzostw Polski juniorek osłabiona kontuzjami Jutrzenka Płock uległa KSS Kielce 18:27. W piątek dzień przerwy, a w sobotę o godz. 9 płocczanki zagrają w Chemiku z Conradem Gdańsk.

W zakończonym przed chwilą ostatnim meczu grupowym mistrzostw Polski juniorek osłabiona kontuzjami Jutrzenka Płock uległa KSS Kielce 18:27 (9:13). W piątek dzień przerwy, a w sobotę o godz. 9 płocczanki zagrają w Chemiku z Conradem Gdańsk.

W Orlen Arenie w meczu z Kielcami w Jutrzence zabrakło kontuzjowanych szczypiornistek Oli Rędzińskiej i Pauliny Sirojć. Gospodynie ambitnie walczyły z faworytkami turnieju, ale z czasem rywalki osiągnęły przewagę. W pierwszej połowie płocczanki przegrywały 9:12, w drugiej części kielczanki powiększyły przewagę, kwadrans przed końcem było 23:13. Ostatnie 15 minut walka była wyrównana, a mecz zakończył się wynikiem 27:18. Najwięcej bramek dla płocczanek zdobyła Edyta Charzyńska, trafiła aż 13 razy!

Do czołowej czwórki awansowały Kielce, które w półfinale zagrają z Ruchem, oraz Gdynia, która zmierzy się z Kwidzynem. Płocczanki są w grupie walczącej o piąte miejsce. W sobotę zagrają w hali przy Kobylińskiego z Conradem Gdańsk, a Sośnica Gliwice, którą pokonały wysoko już w ćwierćfinale mistrzostw Polki kilka tygodni temu także w Płocku, zmierzy się z Dąbrówką Gniezno.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock – KSS Kielce  18:27 (9:13)

AZS PWSZ Jutrzenka Płock
: Borysławska Martyna, Kwasiborska Martyna (2), Kotarska Aleksandra, Jasińska Martyna, Charzyńska Edyta (13), Laskowska Natalia, Neitsch Sylwia (1), Zaremba Paulina (2), Dąbrowska Aleksandra.

KSS Kielce: Parandyk Paulina, Syncerz Honorata (3), Olszowa Karolina (7), Hynek Wiktoria (1),  Drabik Joanna (5), Pawłowska Agata (1), Pięta Magdalena, Skowrońska Magdalena, Kędzior Magdalena (1), Kaźmiruk Izabela (1), Sala Adrianna, Jackowska Katarzyna (4), Hibner Małgorzata, Piecaba Katarzyna (1), Fijałkowska Justyna (3)

Monika Cieszek, trener KSS Kielce:
– Jutrzenka jest z całą pewnością bardzo wartościowym zespołem, ale niestety przy tylu kontuzjach walka sportowa była trochę zatracona. Grały pod presją, bo musiały wygrać ośmioma bramkami i pod tym względem można je trochę rozgrzeszyć. Nasze dzisiejsze rywalki straciły wczoraj bramkarkę, my dzisiaj również i jest to kolejna kontuzja kolana na tym turnieju. Wydaje mi się, że to jest spowodowane tym podłożem. Dużo jest tych kontuzji i poza radością ze zwycięstw praktycznie w każdym meczu jest gorycz kontuzji.

Marek Przybyszewski, trener AZS PWSZ Jutrzenki Płock
: – Szkoda, bardzo pechowe dla nas są te mistrzostwa, Ja już nie pamiętam kiedy mieliśmy tyle kontuzji na jednym turnieju. Tym bardziej, że to są dla nas kluczowe zawodniczki. Gra bez nich sprawia nam olbrzymie trudności, bo cała taktyka była przygotowywana właśnie pod nie. Dziś niestety dość spora przegrana, ale z nie byle kim, bo uważam, że Kielce są faworytem do zdobycia mistrzostwa Polski.