Reklama

Judo Sensei nie spoczywa na laurach

Opublikowano:
Autor:

Judo Sensei nie spoczywa na laurach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Tym razem płoccy judocy z dobrej strony pokazali się w Berlinie i Nowej Soli, sięgając po miejsca na podium.

Tym razem płoccy judocy z dobrej strony pokazali się w Berlinie i Nowej Soli, sięgając po miejsca na podium.

W 18. Tuzla AC Berlin zdecydowanie najlepiej spisała się Dorota Smorzewska, która walczyła w swojej koronnej kategorii wagowej – 52 kilogramy. Płocczanka stoczyła trzy walki, każdą z nich wygrywając w bardzo dobrym stylu. Wystarczyło jej to do zajęcia absolutnie zasłużonego pierwszego miejsca.

Łukasz Smorzewski (trener UKS Judo Sensei, sam obecnie reprezentujący barwy UKS-u Olimpijczyk Włocławek, w kategorii – 66 kg stoczył cztery walki. Ostatecznie zajął trzecie miejsce. W tej samej kategorii wagowej walczył również Hubert Milczarski, który zaliczył po dwie wygrane i przegrane. Arek Milczarski wygrał jedną z trzech stoczonych przez siebie walk.

W Nowej Soli odbywał się turniej judo dzieci Funai Solanin Cup 2013 z okazji 450-lecia Nowej Soli. W zawodach wzięło udział ponad 380 zawodników z ponad 30 klubów z całej Polski oraz zagranicy. Przyzwyczajeni do ponurych sal judocy, walczyli w Parku Krasnala, na świeżym powietrzu, pod ogromnym namiotem, otoczeni rzeszą kibiców.

W swoich kategoriach wagowych bezkonkurencyjni okazali się Bogusław Morawski i Krystian Gostomski. Drugie lokaty przypadły w udziale Aleksandrze Tułodzieckiej i Szymonowi Kamińskiemu. Na najniższy, stopniu podium stanęli: Krystian Włudarczyk,

Adam Kulczakiewicz, Jakub Gostomski i Wiktor Ners. Oliwia Piórkowska była czwarta, a Kacper Kaniński piąty.

W niedzielę odbył się trening techniczny prowadzony przez wicemistrzynię olimpijską z Atlanty 1996 Anetę Szczepańską oraz Pawła Zagrodnika, piątego zawodnika ostatnich IO w Londynie. O tym, że trening bardzo się podobał, świadczyć mogły twarze zawodników, którzy byli wprawdzie zmęczeni, ale szczęśliwi.

Fot. Archiwum Judo Sensei

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE