Historyczne piąte miejsce Jutrzenki

Historyczne piąte miejsce Jutrzenki - Zdjęcie główne

Sport Piłkarki ręczne Jutrzenki Płock po raz pierwszy awansowały do finałowego turnieju mistrzostw Polski. I zanotowały sukces: dziś w Orlen Arenie meczu o piąte miejsce w kraju pokonały Dąbrówkę Gniezno 34:29 (16:15).

Najpierw siódme miejsce zapewniła sobie ekipa Conrada Gdańsk, pokonując Sośnicę Gliwice 32:29 (19:11). O godz. 11 walkę rozpoczęły gospodynie. Rywalem byłą ekipa z Gniezna, z którą Jutrzenka spotkała się we wtorek w pierwszym meczu grupowym i wygrała wysoko wówczas 35:25 (14:13). W meczu o piąte miejsce wystąpiła bez dwóch kontuzjowanych zawodniczek i ponownie długo trwała zacięta walka, początkowo płocczanki przegrywały. Tuż przed przerwą wyszły na prowadzenie, a w 40. minucie Jutrzenka wygrywała 24:22.

Wówczas nastąpił „odjazd” szczypiornistek z Płocka, zdobyły pięć goli, a Dąbrówka tylko jednego i zrobiło się 29:23. Siedem minut przed końcem, między innymi dzięki dobrym interwencjom bramkarki Moniki Obrębalskiej, Jutrzenka wygrywała 33:26 i było jasne, że wygrana jest bardzo blisko. Skończyło się wynikiem 24:29. Najlepszą zawodniczką w Jutrzence wybrano Sylwię Neitsch.

Trzecie miejsce wywalczył MTS Kwidzyn, który wygrał z Ruchem Chorzów 34:24 (20:14). W pasjonującym finale KSS Kielce wygrywał do przerwy z Vistalem-Łączpolem Gdynia 15:13, ale po godzinie gry zanotowano remis po 31. W dogrywce lepsze były kielczanki, wygrały 38:35 i zasłużenie zdobyły złoty medal, notując w zawodach komplet zwycięstw. W najlepszej siódemce mistrzostw znalazły się dwie płocczanki - Paulina Zaremba i Edyta Charzyńska.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock – UKS Dąbrówka Gniezno  34:29 (16:15)

AZS PWSZ Jutrzenka Płock: Paulina Sirojć, Monika Obrębalska, Borysławska Martyna (2), Kwasiborska Martyna (4), Kotarska Aleksandra, Jasińska Martyna, Charzyńska Edyta (5), Laskowska Natalia (1), Neitsch Sylwia (11), Zaremba Paulina (11), Dąbrowska Aleksandra, Rędzińska Aleksandra, Lewandowska Oliwia

Dąbrówka: Słomińska Michalina, Nowak Katarzyna (9), Linkowska Jagoda (10), Świtalska Paulina, Matysek Martyna (6), Janka Renata (1), Zaworska Kinga, Janka Magdalena, Zych Agata (2), Ayadi Nadia (1), Mendala Ewelina.