Reklama

Doskonały występ ósemki w Eton

Opublikowano:
Autor:

Doskonały występ ósemki w Eton - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Drugie miejsce polskiej ósemki podczas regat w angielskim Eton, zaliczanych do Pucharu Świata, to zasługa między innymi płockiego trenera Wojciecha Jankowskiego.

Drugie miejsce polskiej ósemki podczas regat w angielskim Eton, zaliczanych do Pucharu Świata, to zasługa między innymi płockiego trenera Wojciecha Jankowskiego.

Rywalizacja ósemek uważana jest za najbardziej prestiżową podczas każdych wioślarskich regat. Nic więc dziwnego, że ekipa Wielkiej Brytanii zmobilizowała wszystkie siły, aby jak najbardziej wzmocnić siłę swojej „królewskiej” osady.

Zupełnie inną drogą poszli tymczasem Polacy, którzy popłynęli składem, który trenuje wspólnie już od dłuższego czasu. Zbigniew Schodowski, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Hojka, Mikołaj Burda, Piotr Juszczak, Krystian Aranowski, Rafał Hejmej oraz sternik Daniel Trojanowski wystartowali dość słabo, ale dość szybko zaczęli przebijać się do przodu.

Kilkaset metrów przed metą podopieczni trenera Wojciecha Jankowskiego płynęli na pierwszym miejscu. Zanosiło się na wielką niespodziankę. Niestety, końcówkę lepiej na swoją korzyść rozstrzygnęli miejscowi i to oni dotarli jako pierwsi na linię mety z czasem 5.25,93 minuty. Polacy do Wielkiej Brytanii stracili zaledwie 0,43 sekundy. Francja, która zajęła trzecie miejsce, straciła do polskiej ósemki 3,18 sekundy.

Fot. Archiwum PZTW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE