Czesi pokonani, cztery bramki Gadżeta

Czesi pokonani, cztery bramki Gadżeta - Zdjęcie główne

SportReprezentacja Polski w piłce ręcznej z czterema Nafciarzami w składzie wygrała dziś turniej w Czechach, pokonując w ostatnim meczu gospodarzy 25:24 (10:12).

Wcześniej w Turnieju Noworocznym Polacy zremisowali z Węgrami po 27 i wygrali ze Słowacją 30:25. W niedzielnym meczu z Czechami trener reprezentacji Polski od początku wpuścił na plac gry głównie zawodników rezerwowych, w bramce stanął Marcin Wichary, od 1. minuty grali także Adam Wiśniewski (w sumie 4 bramki) i Kamil Syprzak, pod koniec pierwszej połowy wszedł Michał Kubisztal.

Widać było duży brak zgrania po stronie naszej kadry, Polacy popełniali sporo błędów, niecelnie podawali, słabo wyglądała współpraca z kołem. W efekcie nie grający rewelacji Czesi wygrywali do przerwy dwoma bramkami.

W drugiej części gry niemiecki trener Polski Michael Biegler dokonał kilku zmian i nasza kadra już po pięciu minutach wygrywała 15:13. Później spotkanie się nieco wyrównało, ale w 50. minucie Polska prowadziła zdecydowanie 22:18. Kilka minut przestoju sprawiło, że Czesi doszli na 22:22.

Trener Biegler poprosił o czas. Poskutkowało, Polacy wyszli na 25:23, Czesi dołożyli jeszcze jedną bramkę kilka sekund przed końcem, ale to Polska wygrała mecz 25:24 i cały Turniej Noworoczny. Już za kilka dni nasi reprezentanci polecą do Hiszpanii na mistrzostwa świata. W grupie mamy
Białoruś (12 stycznia), Arabię Saudyjską, Koreę Południową, Słowenię, Serbię.

Polska - Czechy  25:24 (10:12)

Polska: Wichary, Szmal -
Bartczak 2, Kubisztal 1 (1/1), Wiśniewski 4, Orzechowski 3, B. Jurecki 2, Bielecki 1, Jurkiewicz 1, Syprzak 1, Szpera 1, Pilitowski, M. Jurecki 4, Jaszka 5
Najwięcej bramek dla Czechów: Motl 9 (2/2), Sulc 3.