Brąz młodego tenisisty na dobry początek

Brąz młodego tenisisty na dobry początek - Zdjęcie główne

SportMichał Mikuła z Gimnazjum nr 6 został pierwszym płockim medalistą Mistrzostw Polski w 2015 roku. Tenisista SIKT Płock sięgnął po brązowy medal w grze podwójnej w kategorii kadetów.

Tegoroczna edycja halowych MP w tenisie ziemnym odbywała się w Toruniu. Płock reprezentował piętnastoletni Michał Mikuła. Zawodnik SIKT Płock w grze podwójnej był partnerem Adama Kwiatkowskiego z UKS Okęcie Sport Warszawa. Tenisiści z Płocka i Warszawy w pojedynku o drugie miejsce stanęli naprzeciwko Jakuba Grzegorczyka (UKS Beskidy Ustroń) i Mikołaja Wrzoła (BKT Advantage Bielsko-Biała). Niestety, lepszy okazał się duet rozstawionych z dwójką graczy, wygrywając 6:4, 6:1.

Dla piętnastoletniego tenisisty z Płocka brązowy medal Mistrzostw Polski kadetów jest największym osiągnięciem w dotychczasowej karierze.

Dwójka w Toruniu okazała się dla młodego płocczanina bardzo pechowa. W drugiej rundzie gry pojedynczej Michał trafił na rozstawionego z numerem drugim Marcina Skowrońskiego (RKT Return Radom). Zawodnik, który w rankingu kadetów Polskiego Związku Tenisowego klasyfikowany jest obecnie na czwartym miejscu, wygrał bez większych problemów 6:3, 6:1.