Okazuje się, że pomimo tego, iż lubimy bardzo wysoką temperaturę w Polsce, to jednak bardzo dużym wyzwaniem mogą być niejednokrotnie słoneczne dni. Jeżeli chodzi o regularne trenowanie, to są pewne optymalne temperatury, które będą wskazane szczególnie dla tych sportowców, którzy biegają na długich dystansach. Wszelkie badania wskazują, że temperatura, która będzie wynosić więcej, aniżeli kilkanaście stopni, będzie utrudniać biegającym walkę o życiowe rekordy.
Tradycyjnie oczywiście kluczowe będzie w takiej sytuacji bardzo dobre przygotowanie kondycyjne. Z drugiej strony nigdy też nie powinniśmy ignorować ubioru oraz posiadania odpowiedniego obuwia. Na wszystko też na pewno jest rada, jeżeli tylko skontaktujemy się z doświadczonymi doradcami pracującymi, chociażby w sklepach sportowych. Poza tym nie zaszkodzi też mieć jakiegoś zaufanego trenera, którego wcale też nie będzie aż tak trudno znaleźć.
Jak wypracować biegowy postęp w okresie letnim?
Zawsze, gdy spoglądamy za okno i zaczyna się robić słonecznie, to rzeczywiście aż chce nam się bardzo szybko ubrać i udać się nawet na bardzo intensywny trening. Każdy biegacz, który załapał bakcyla biegania, doskonale wie, o czym mowa. Jednocześnie też, gdy preferujemy długie dystanse, to najbardziej będziemy cenili chyba wczesną jesień oraz wiosnę. Lubimy taką temperaturę, gdy nie jest nam ani zbyt gorąco, ani też zbyt zimno. Przede wszystkim jednak powinniśmy zapamiętać, że zbyt wysoka temperatura nie będzie naszym sprzymierzeńcem. Bardzo szybko będziemy tracić wodę z organizmu i szybciej będziemy się męczyć. Jednocześnie też przecież nie będzie to oznaczać tego, że latem powinniśmy zawiesić buty na kołku.
Wystarczy tylko na przykład w najbliższych miesiącach dopasować odpowiednie metody treningowe. W łatwy sposób możesz połączyć typowanie z powyższą dobrą zabawą. Sprawdź więc https://zagranie.com/kod-promocyjny-totalbet/. Wystarczy skoncentrować się na dobrym trybie biegania przez najlepsze rekomendacje oferowane od doświadczonych biegaczy oraz trenerów.
Latem lepiej biegać krótko?
Każdy, kto biega od wielu lat, doskonale wie, jak bardzo można się zmęczyć na długich dystansach. Jeżeli więc panują już duże upały, to w żadnym wypadku nie powinniśmy tu nadwyrężać możliwości naszego organizmu. Szczególnie powinny pamiętać o tym te osoby, które przekroczyły już 40 rok życia. Wówczas mogą dać o sobie znać pewne wady serca no, a przecież nie chcemy nagle zasłabnąć podczas biegania. Sam organizm zresztą będzie nam podpowiadać, że jeżeli jest zbyt wysoka temperatura, to długie bieganie będzie rzeczywiście bardzo uciążliwe. Dlatego też o wiele przyjemniej w okresie letnim będzie biegać krótko i szybko. Wówczas właśnie powinniśmy skoncentrować się na przygotowaniu w treningu, bazującego na krótszych dystansach.
Podzielenie roku na sezony to dobry pomysł?
Wielu biegaczy jest oczywiście także bardzo upartych i niejednokrotnie stwierdza, że będą biegać cały rok i nie interesują ich żadne odgórne wskazania. Nie zawsze jest to rozsądne i raczej nie powinniśmy wychodzić z założenia, że nasz sezon nigdy się nie kończy. Trzeba tu dopasować nasze metody treningowe do zmieniającej się aury. Znaczenie ma przecież to, jak wysokie jest ciśnienie, jaka jest temperatura na zewnątrz, a także jaka jest wilgotność, która także potrafi wzmagać uczucie gorąca. Dobrze jest tutaj podzielić sobie właśnie bieganie na pory roku. Jeżeli chodzi o lato, to często można spotkać stanowisko, że po sezonie wiosennym warto zrobić dwa tygodnie przerwy. Potem będziemy budować stopniowo formę na spokojnie. Jest też inna szkoła, która bazuje na letnim bieganiu na dystansach do 5 km. Oczywiście najlepiej skonsultować takie wybory z doświadczonym trenerem.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.