Pustaki szklane
Dawniej były dość popularne, w późniejszych latach zaczęto od nich odchodzić, by unowocześnione ponownie przeżyły swój rozkwit. Pustaki szklane są obecnie dostępne w szerokiej gamie, w zależności od potrzeb inwestora: ognioodporne, kolorowe. Barwione w masie bądź nie. Trwałe tak bardzo, że można zrobić z nich strop czy podłogę, przepięknie wyglądają nawet jako mozaika na ścianie. Doskonale sprawdzają się jako ściana zewnętrzna, wpuszczając do pomieszczeń naturalne światło dzienne. Wybarwione pustaki szklane pozwalają uzyskać niespotykaną grę światła wewnątrz budynków, budując w ten sposób jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Ściany wykonane z pustaków szklanych można bez problemów wyprofilować i stworzyć półokrągłe formy, nadające wnętrzu nowoczesnego wyrazu.
Fasady w szkle
Szklane fasady do niedawna zarezerwowane były dla budynków użyteczności publicznej, jak banki, urzędy, a nawet hotele. Dziś śmiało można powiedzieć, że korzystają z nich również ludzie prywatni. Są to nie tylko duże przeszklenia, które wpuszczają do pomieszczeń sporą ilość światła dziennego, ale także fasady szklane wentylowane, pełniące funkcję „drugiej skóry” obiektu, dzięki którym realizacje zwiększają swój prestiż o kilkadziesiąt procent (przykłady realizacji możecie zobaczyć tu: https://stefania.pl/fasady-elewacje-szklane-wentylowane/). Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które znajduje coraz większą rzeszę zwolenników. Wydaje się też być wyborem przyszłości. Choć materiałem, z którego można wykonać nowoczesną fasadę wentylowaną nie musi wcale być szkło, wydaje się być ono trafnym wyborem, zarówno pod względem estetycznym, jak wytrzymałościowym.
Szkło jest bardzo przyszłościowym materiałem wykorzystywanym w nowoczesnym budownictwie. Trudno przecenić jego walory, zwłaszcza, że wciąż wprowadzane ulepszenia pozwalają odkryć coraz to nowe właściwości tego niezwykłego tworzywa.
Artykuł powstał przy współpracy dystrybutora fasad szklanych firmy Stefania
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.