Atrakcje w okolicy Płocka - gdzie wybrać się na wycieczkę?
Stado Ogierów w ŁąckuMiłośnicy zwierząt znajdą tu coś dla siebie. Łącka stadnina ogierów oferuje przejażdżki konne, zwiedzanie, przejażdżki bryczką lub - w okresie zimowym – saniami. Spędzanie czasu pośród tych majestatycznych zwierząt, w atrakcyjnie położonym miejscu, wśród lasów i nad zalewem to idealne rozwiązanie na wiosenne, ciepłe dni – które wkrótce zaczną zbliżać się wielkimi krokami.
Góra Zamkowa w Wyszogrodzie
Wzniesiony w XIII wieku przez księcia Konrada I Mazowieckiego zamek w Wyszogrodzie był jedną z głównym siedzib książąt mazowieckich. Choć budowla nie przetrwała próby czasu, nadal możemy odwiedzić miejsce, w którym się znajdowała. Obecnie w tym miejscu są drewniane schody, które poprowadzą nas na szczyt Góry Zamkowej z której możemy podziwiać piękny widok na Wisłę. Idealne miejsce na spacer.
Zespół pałacowo – parkowy w Sannikach
Nieco dalej – bo wykraczamy już poza powiat płocki – znajduje się miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. Zespół pałacowo - parkowy w Sannikach to kolejna propozycja dla miłośników dawnej architektury i spacerów w urokliwych miejscach z historią. Przepiękny pałac otacza zabytkowy park krajobrazowy. Ciekawostka: w 1828 roku w pałacu wakacje spędzał Fryderyk Chopin – przebywał wówczas u swojego przyjaciela – wizyta ta jest jedynym „pewnym” miejscem pobytu Chopina na Mazowszu.
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
Skansen w Sierpcu funduje nam prawdziwą podróż w czasie. Możemy tam oglądać zabudowę mazowieckiej wsi z okresu końcówki XIX wieku aż do połowy XX wieku. Wśród znajdujących się tam budynków możemy znaleźć karczmę, kuźnię, budynki mieszkalne czy zagrodę młynarską. Na terenie muzeum znajduje się aż 80 obiektów dostępnych dla zwiedzających. Klimatowi mazowieckiej wsi uroku dodaje okoliczny krajobraz.
Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej
Muzeum w Wyszogrodzie umożliwia poznanie historii miasta i regionu. Jak sama nazwa wskazuje wystawa poświęcona jest rejonowi Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej, jej zbiory obejmują narzędzia i przedmioty, których używali jego dawni mieszkańcy, fotografie, mapy okolic i związane z ich historią znaleziska.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.