Bogata oferta edukacyjna
Akademia Mazowiecka w Płocku oferuje szeroki wachlarz kierunków studiów dla pragnących zdobyć rzetelną wiedzę i praktyczne umiejętności w wielu dziedzinach. Uczelnia analizuje rynek pracy, który oczekuje od absolwentów nie tylko kompleksowej wiedzy teoretycznej, ale także praktycznych umiejętności i gotowości do szybkiego adaptowania się w warunkach zawodowych. Akademia konsekwentnie rozbudowuje ofertę dydaktyczną, czego wynikiem są 22 kierunki studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz studia podyplomowe i doktoranckie. Uczelnia proponuje bezpłatne studia w dziedzinach: nauki medyczne i nauki o zdrowiu (kierunek lekarski, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo), nauki społeczne (prawo, pedagogika specjalna, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, psychologia, nowe media, ekonomia, praca socjalna, administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie), nauki humanistyczne (filologia), nauki ścisłe i przyrodnicze (informatyka). W roku akademickim 2023/2024 uruchomiony został kierunek lekarski, a już w nadchodzącym kandydaci na studia będą mogli ubiegać się o przyjęcie na kierunek prawo. Uczelnia wkrótce rozpocznie także kształcenie w ramach studiów dualnych na kierunku automatyka i robotyka.
Osobom szukającym sposobu na awans w karierze Uczelnia oferuje szeroki zakres studiów podyplomowych. Taki rodzaj kształcenia to idealna inwestycja w pozyskanie nowych umiejętności i kwalifikacji poszukiwanych na rynku pracy. Wśród oferowanych kierunków można znaleźć prawo zamówień publicznych z uwzględnieniem zamówień współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej i wiele innych z zakresu marketingu, zarządzania przedsiębiorstwem, negocjacji i mediacji, czy finansów, rachunkowości przedsiębiorstw i rachunkowości budżetowej. Akademia Mazowiecka oferuje także studia podnoszące kwalifikacje w zakresie pedagogiki i pedagogiki specjalnej oraz zarządzania zasobami ludzkimi, czy rozwoju osobistego. Pełną ofertę studiów podyplomowych i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Akademii.
Akademia Mazowiecka w Płocku w 2023 r. rozpoczęła również kształcenie w Szkole Doktorskiej. Jest to idealna droga do realizacji ambicji naukowych i zdobycie wyższych kwalifikacji. Tytuł doktora otwiera drzwi do szerokiej kariery naukowej. Szkoła Doktorska Akademii Mazowieckiej prowadzi kształcenie doktorantów w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinach: nauki o polityce i administracji, pedagogika oraz dziedzinie i dyscyplinie: nauki o rodzinie. Kształcenie doktorantów trwa 8 semestrów i jest prowadzone na podstawie programu kształcenia oraz Indywidualnego Planu Badawczego.
Infrastruktura wspierająca rozwój
Wraz z rozszerzaniem oferty studiów sukcesywnie rozbudowywana jest także baza dydaktyczna, m.in. dzięki pozyskanym funduszom unijnym. Studenci kształcą się w nowocześnie wyposażonych pracowniach, aulach i salach dydaktycznych. Jednym z największych atutów bazy uczelni jest Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych, które jest przeznaczone do kształcenia pielęgniarek i położnych. Przyszli lekarze kształcą się w nowo powstałym budynku, w którym znajdują się specjalistyczne pracownie: histologii i patomorfologii, biologii molekularnej, biochemii i chemii oraz mikrobiologii. Dla studiujących na kierunku lekarskim prowadzone są zajęcia w prosektorium. Studenci innych kierunków korzystają z pracowni: graficznej, logopedycznej, psychologicznej, badań społecznych i językoznawczych, symulacji biznesowych, czy wirtualnej strzelnicy. Wyposażenie pracowni stanowią m.in. okulary VR, kamery telewizyjne, aparaty fotograficzne, wirtualny stół anatomiczny, mikroskopy i USG. Do dyspozycji jest także nowocześnie wyposażona biblioteka i czytelnia. Biblioteka prenumeruje ponad 50 tytułów czasopism. W księgozbiorze znajduje się ponad 54 tysiące pozycji. Czytelnia jest wyposażona w 24 stanowiska komputerowe oraz nowoczesny skaner do książek. Wszystkie budynki uczelni są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W lutym 2024 r. podpisano porozumienie w sprawie przekazania uczelni zabytkowego budynku przy ul. 1-go Maja 3/5 w Płocku. Zostanie on zaadaptowany na potrzeby przyszłego wydziału prawa i administracji.
Uczelnia z przyjaznym klimatem
Akademia Mazowiecka w Płocku to miejsce, w którym dobro studenta i jego wsparcie ma szczególne znaczenie. Uczelnia aktywnie promuje budowanie pozytywnych relacji między studentami a nauczycielami akademickimi, tworząc atmosferę sprzyjającą nauce i rozwojowi. Dodatkowo oferuje szeroki zakres pomocy materialnej. Studenci mają możliwość ubiegania się o stypendia socjalne, stypendia dla osób niepełnosprawnych oraz stypendia rektora za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Nagradzani są także studenci zaangażowani w życie uczelni i działający na rzecz jej rozwoju oraz otoczenia. Realizowany jest także program Grant na Start, który umożliwia studentom otrzymywanie stypendium już w trakcie pierwszego roku na podstawie wyników egzaminu maturalnego. Dzięki tym inicjatywom Akademia Mazowiecka w Płocku zapewnia wsparcie finansowe oraz nagradza wysiłek i zaangażowanie studentów w różnych obszarach ich aktywności i osiągnięć.
Rozwój naukowy
Elementem sukcesu Akademii Mazowieckiej w Płocku jest jej rozwój naukowy. W ciągu ostatnich lat znacząco zmieniła się struktura zatrudnienia kadry naukowej. Wzrasta udział pracowników posiadających tytuł profesora, doktora habilitowanego i doktora. Uczelnia w wyniku ewaluacji jakości działalności naukowej za lata 2017-2021 uzyskała kategorie naukowe B+ w dwóch dyscyplinach: nauki o polityce i administracji oraz pedagogika. Pozytywne wyniki parametryzacji umożliwiły powołanie do życia Akademii Mazowieckiej w Płocku w trybie ustawy. Otrzymanie przez Uczelnię kategorii naukowych B+ w dwóch dyscyplinach pozwoliło także na utworzenie Szkoły Doktorskiej. Jej powstanie to nie tylko ważny etap w rozwoju Akademii, ale także jeden z kierunków rozwoju Płocka jako miasta akademickiego. Pozwoli to na rozwój naukowy
zarówno płocczanom, jak i dobrze wykształconym osobom z całej Polski. W 2023 r. Uczelnia uzyskała uprawnienia do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego w dziedzinie nauk o rodzinie w dyscyplinie nauki o rodzinie, co stanowi kolejny krok do utworzenia uniwersytetu.
25 lat sukcesów
Akademia Mazowiecka w Płocku ma już 25 lat i odgrywa główną rolę w kształceniu na poziomie wyższym jako pierwsza samodzielna uczelnia państwowa w regionie płockim. W roku obchodów jubileuszu 25-lecia warto podkreślić jej znaczenie dla rozwoju miasta i jego mieszkańców. Z każdym rokiem Akademia przyciąga coraz więcej młodych ludzi z różnych części Polski, którzy tworzą akademickość Płocka . Od momentu powstania Akademia Mazowiecka wykształciła prawie 20 tysięcy absolwentów, stając się kluczowym ośrodkiem nauki, edukacji i rozwoju społeczności lokalnej.
Rekrutacja krok po kroku
Decyzja dotycząca wyboru kierunku studiów jest istotnym i świadomym wyborem każdego maturzysty, który aspiruje do rozwoju kompetencji i zdobycia cennych kwalifikacji zawodowych. Na stronie internetowej Akademii Mazowieckiej w Płocku www.mazowiecka.edu.pl w zakładce "Dla kandydatów" znajduje się pełna lista oferowanych kierunków.
Aby rozpocząć proces rekrutacji, konieczne jest założenie konta w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) oraz uzupełnienie danych zgodnie z instrukcjami systemu. Dodatkowo, należy pobrać skierowanie na badania lekarskie i dołączyć je do dokumentów aplikacyjnych, wraz z cyfrową fotografią kandydata. Po złożeniu aplikacji, wszyscy kandydaci, którzy zostali przyjęci na studia, otrzymują informację o swoim aktualnym statusie poprzez swoje konto w Internetowej Rejestracji Kandydatów.
Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 rozpocznie się 24 czerwca. Szczegółowe informacje dotyczące procesu rekrutacji można znaleźć na stronie www.mazowiecka.edu.pl
Otwórz drzwi do sukcesu z Akademią Mazowiecką w Płocku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.