Zamknij

Mieszkańcy odetchną. Ich protesty się opłaciły

06:34, 23.12.2016 | K.B
Skomentuj
Protesty mieszkańców Ciółkowa w Płocku, fot. Portal Płock
REKLAMA

Mieszkańcy Ciółkowa mają powód do zadowolenia. Protestowali w Płocku wielokrotnie obawiając się o swoje zdrowie i dzieci w związku z działalnością lokalnej kompostowni. Skarżyli się na straszny odór. Wygląda na to, że ten problem zniknie.

Starosta Mariusz Bieniek nie ukrywał zadowolenia w trakcie przedświątecznej sesji rady Powiatu Płockiego. Zakład Ecoriver jednak nie może prowadzić dalszej działalności w Ciółkowie (gmina Radzanowo).

O tej sprawie zrobiło się głośno dwa lata temu. Mieszkańcy przyjeżdżali do Płocka, za każdym razem ich protest był coraz bardziej donośniejszy. Skarżyli się na straszny odór, obawiając o zdrowie, a nawet o życie. Byli stanowczy. Dla nich istniało tylko jedno rozwiązanie, zakład przetwarzający odpady miał zniknąć z ich miejscowości.

[ZT]7526[/ZT]

Udało się, cofnięto decyzję o wydaniu pozwolenia na funkcjonowanie kompostowni w trybie natychmiastowej wykonalności. Zakład tak łatwo nie chciał się jednak poddać, odwoływał się od tej decyzji. Sprawa dotarła do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie i do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Płocku. Już wiadomo, że NSA podtrzymał w mocy wszystkie decyzje starosty płockiego na posiedzeniu 8 grudnia.

- W połowie stycznia powinny ruszyć stosowne procedury prowadzące do likwidacji kompostowni – informuje Starostwo Płockie. - Zostanie podjęta decyzja o wykonaniu zastępczym, egzekutorem będzie starosta płocki. Uwolniony teren ma być terenem rolnym.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KorektorKorektor

4 0

Albo ja nie umiem czytac albo wy, nie umiecie pisac. Czy nikt tego nie czyta przed publikacja ?
Udało się, wydano decyzję o wydaniu pozwolenia na funkcjonowanie kompostowni w trybie natychmiastowej wykonalności 06:55, 23.12.2016

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Portal Płock, KBPortal Płock, KB

1 0

Oczywiście miało być "cofnięto", już skorygowane. Dziękuję za zwrócenie uwagi. 09:26, 23.12.2016