Zamknij
REKLAMA

Już wiadomo, kiedy odbędą się wybory do rady

09:01, 30.01.2017 | PP
REKLAMA
Skomentuj
Wybory do rady gminy w połowie kadencji mogą być ważnym sprawdzianem dla skonfliktowanej rady Słupna, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Już wiadomo, kiedy odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy Słupno, w której jeden z radnych zrezygnował z mandatu.

Jak już pisaliśmy, w grudniu, na półmetku kadencji samorządowej, z zasiadania w radzie gminy Słupno zrezygnował Marcin Petera. Powody swojej decyzji wyjaśniał w rozmowie z Portalem Płock w ten sposób:

[ZT]14196[/ZT]

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, komisarz wyborczy stwierdził wygaśnięcie mandatu, a kilka dni temu wojewoda wyznaczył datę wyborów uzupełniających w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 13 w Słupnie na niedzielę 23 kwietnia 2017 r. 

Oznacza to, że mieszkańców podpłockiej gminy czekają trzy miesiące kampanii wyborczej. Wynik wyborów może być ważnym sprawdzianem dla obu skonfliktowanych stron w radzie gminy przed wyborami za dwa lata.

W wyborach samorządowych w 2014 r. okręg nr 13 (Słupno II) obejmował ulice: Bajkową, Baśniową, Bocianią, Calineczki, Drozdową, Gołębią, Gryczaną, Jaglaną, Jaśminową, Jesionową, Korsarską, Kruczą, Krzelewo, Łączną, Młynarską, Modrą, Nad Słupianką, Orlą, Pocztową, Sezamową, Smoczą, Sokolą, Sowią, Topolową, Wierzbową, Wronią, Zarzeczną, Zieloną, Żeglarską, Żurawią. 

Z mandatu radnego zrezygnował również radny Maciej Piotrowski (PSL) z gminy Mała Wieś. Na wiosnę wybory uzupełniające czekają więc także drugą podpłocką gminę, ale wojewoda mazowiecki jeszcze nie zarządził ich daty.

(PP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

mgmg

11 0

To jest *%#)!& Powinno być prawnie zagwarantowane, że po wygaśnięciu mandatu radnym zostaje osoba z następną w kolejce ilością uzyskanych głosów. 10:05, 30.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone