Zamknij
REKLAMA

Park Miejski w Wyszogrodzie ma wyjątkowego patrona

11:21, 08.10.2018 | el
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 30 września w Wyszogrodzie miała miejsce uroczystość nadania imienia Parkowi Miejskiemu w centrum miasteczka, nad którą patronat honorowy objął Mariusz Bieniek – Starosta Płocki. Uroczystość zorganizowały Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Stowarzyszenie „Wokół Śniadeckiego” oraz Urząd Gminy i Miasta Wyszogród.


W konsultacjach społecznych mieszkańcy miasta zdecydowali, aby nadać parkowi imię ks. Michała Serafina - bohaterskiego księdza, działającego w strukturach zbrojnego podziemia od 1939 do 1942 roku i zamordowanego przez Niemców.
Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez ks. Prałata Janusza Mackiewicza, ks. kanonika Zenona Glicnera, ks. proboszcza Grzegorza Przybyłka, ks. proboszcza dr. Rafała Bednarczyka oraz Gwardiana Klasztoru Ojców Franciszkanów o. Marka Iwańskiego. Msza została odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie. Uświetnił ją występ uczniów Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego i Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Wyszogrodzie w etiudzie teatralnej „Umrzeć w imię Boga i Ojczyzny”, przedstawiającej losy ks. Michała Serafina i jego śmierć. 


Tuż po mszy odbyło się poświęcenie pomnika ku pamięci ks. Serafina w Parku Miejskim. Kwiaty, w imieniu Samorządu Powiatu Płockiego, złożył Starosta Płocki Mariusz Bieniek w asyście Radnych Powiatu Elżbiety Jachimiak i Jadwigi Milewskiej. W imieniu Miasta i Gminy Wyszogród kwiaty złożyli Burmistrz Jan Boszko i Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Wyszogród Józef Boszko, w imieniu Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego - Dyrektor Joanna Misiakowska wraz z nauczycielami. Od mieszkańców biało-czerwoną wiązankę złożyli: Komendant Miejsko-Gminny OSP Krzysztof Laskowski, Prezes OSP w Wyszogrodzie Wiesław Ambroziak oraz Prezes OSP w Rębowie Andrzej Łożyński.
Po oficjalnej części uczestnicy przemaszerowali z pocztami sztandarowymi jednostek OSP i szkól, w asyście Rębowskiej Orkiestry Dętej, do budynku OSP w Wyszogrodzie, gdzie odbyło się patriotyczne biesiadowanie w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

(el)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

dlaczegodlaczego

2 16

Morawiecki nie zdążył na przecięcie wstęgi? 11:26, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

no i cono i co

5 10

jakieś refleksje się nasuwają?
czym się różni Polska 1939 od Polski 2018? NICZYM, nawet gorzej...armia uzbrojona w kropidła i miotły...
...powołano 4tą dywizje zabierając uzbrojenie z 3 pozostałych...ludzi nie przybyło... 11:34, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czego chcecieczego chcecie

7 12

w 1939 roku generałowe dowodzący obroną POLSKI uciekli w cywilnych przebraniach, porzucając swoich żołnierzy. Tylko Kutrzeba został ze swoja armią. Rydz-Śmigły w panice uciekł na "zaleszczyki" zakazując stawiania masztów radiowych...

pora zacząć mówić o zdradzie GENERALICJI w 1939 roku 11:37, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czy jankesiczy jankesi

1 10

będą bronić interesów COCA COLI, czy może *%#)!& aborygenów,...a może miłościwie zamkną ich jak swoich Indian w rezerwatach? 11:40, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czy ktos jeszczeczy ktos jeszcze

2 8

pamięta po co Krzyżacy zostali ściągnięci na pomorze i jak to się skończyło? 11:41, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

regionalistaregionalista

7 2

Stuk puk i odrazy ekipa czujnie zjawiła się jak w Płocku.

Pełna kontrola ABYŚMY MY SUWERENI POLACY
nie mogli SZANOWAĆ I CZYNIĆ OBOWIĄZEK PAMIĘCI POLSKIM BOHATEROM.....

....WE WŁASNYM KRAJU POLSCE a niebawem stulecie Niepodległości...........

ISTNIEJE ORGANIZACJA PRZECIW POLSKA PRZEJMUJĄCA NASZE TERYTORIUM. NISZCZĄCA WSZELKIE POSTAWY OBYWATELSKIE NARODU POLSKIEGO.

ISTNIEJE PEŁEN SYSTEM ORGANIZACJI CZUWAJĄCY NAD TRYBEM SZKODZENIA POLSCE I NARODOWI POLSKIEMU.

IM BLIŻEJ NASZEJ POLSKIEJ ROCZNICY NIEPODLEGŁOŚCI,

tym bardziej aktywni są wrogowie Polski

DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE ???

CYTATY Z SIECI INTERNETU....................................... Hasbara ? pardon.pl


Hasbara jest niezmiernie interesującym zjawiskiem. W jej ramach wolontariusze pochodzenia żydowskiego na całym świecie są organizowani przez Izrael i mają w sposób skoordynowany i zaplanowany służyć realizacji polityki propagandowo-(dez)informacyjnej tego państwa.

Niniejszy tekst przytaczam za www.pardon.pl , pełny link:http://www.pardon.pl/artykul/7932/hasbar?..internetem
(stan z 26.11.2011).

________________________________________
Uwaga, uwaga. Blogerzy na usługach Izraela są wśród nas. Całkiem poważnie i formalnie zwerbowani przez izraelskie Ministerstwo Integracji Imigrantów. Chodzi o słynną już a tajemniczą "hasbarę". Bójcie się bardzo.


Jak donosi telawiwski dziennik "Yediot Ahronot" (ale nie Aharonot, jak podaje "Polityka", która też o tym pisze) władze pozyskały ponad tysiąc blogerów spoza Izraela, którzy na rozmaitych forach internetowych mają przekonywać osoby krytykujące politykę Izraela do izraelskich racji.

Blogerzy ci należą albo do żydowskiej diaspory w poszczególnych krajach Europy, albo są świeżymi imigrantami z tych krajów w Izraelu.

Największy nacisk położono na internet rosyjskojęzyczny, który ma patrolować aż 350 osób.


Forami anglofońskimi opiekuje się 250 "agentów", hiszpańskojęzycznymi ? 150. Dodatkowo 100 osób Izrael rzuca na front francuski, a 50 ? na niemiecki.

Poza środowiskami proizraelskimi, program Megaphone jest powszechnie oceniany jako narzędzie wysoko zorganizowanej manipulacji ludźmi przy użyciu technik, o których myślano iż powinny wspierać demokratyzację.

Uważa się go również za ćwiczenie we wpływaniu na wyniki pozornie demokratycznych wyborów, a nawet w dokonywaniu oszustw wyborczych.


Jak widać Żydzi dysponują nie tylko setkami organizacji walczących ze ?zniesławianiem? czy innymi formami ?antysemityzmu?, ale i

całkiem dobrze radzą sobie na Internecie, który coraz bardziej zmienia się w gnojowisko ? w dużym stopniu

dzięki znanej skłonności Żydów do używania wyjątkowo wulgarnego słownictwa,

o czym mogą zaświadczyć choćby archiwa soc.culture.polish.

7 zasad Hasbara Handbook

Źródło: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/10/25/hasbara/ ,http://blog.wirtualnemedia.pl/index.php??..bitwa.html...............koniec cytatów ........jest to ogromny material źródłowy............tu za duży.....


MIESZKAŃCOM WYSZOGRODU I WŁADZOM SKŁADAM PODZIĘKOWANIE I UZNANIE.

RODOWI BOSZKO - GŁOSZĄCEMU I CHRONIĄCEMU POLSKOŚĆ I PATRIOTYZM - JAK ZAWSZE - BÓG HONOR OJCZYZNA - OGROMNY SZACUNEK.Stanowią rdzeń polskości.
13:00, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OHYDNE DZIAŁANIA OHYDNE DZIAŁANIA

12 0

akurat przed wyborami, pozamiatac to raz na zawsze 13:00, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marszalekmarszalek

1 0

wreszcie emerytura 13:30, 21.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rodzina Boszkorodzina Boszko

1 0

na miejscu 18:49, 07.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA