Zamknij

Sztuka dla seniorów z morałem. "Nie daj się oszukać"

11:01, 04.07.2018 | J.W
Skomentuj fot. "Młodzi Razem"
REKLAMA

Złodzieje nie próżnują. Metod działania mają mnóstwo, m.in. na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy „inkasenta”. By ostrzec seniorów przed oszustami powstała sztuka teatralna. Gdzie i kiedy będzie można ją obejrzeć?

Inscenizacja "Nie daj się oszukać" w reżyserii Mariusz Pogonowskiego według scenariusza Alka Pietrzaka powstała w ramach projektu „Bezpieczni seniorzy” realizowanego przez Fundację „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem”. 

O inicjatywie i potrzebie realizacji takiego projektu mówi Iwona Marczak, prezes fundacji „FLZP Młodzi Razem”.

- Poprzez powstałą inscenizację pragniemy uczulić seniorów, na co powinni zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą oszustów oraz przekazać informacje, co zrobić w przypadku, gdyby ktoś taki próbował ich oszukać – mówił Iwona Marczak.

Sztuka jest efektem warsztatów teatralnych, w których uczestniczyli seniorzy i młodzież z terenu gminy Radzanowo. Warsztaty prowadzone przez Mariusza Pogonowskiego polegały na pracy nad tekstem, nauce dykcji i postawy scenicznej, a następnie aktorzy pracowali na podstawie scenariusza opracowanego przez Alka Pietrzaka - płocczanina -  absolwenta Warszawskiej Szkoły Filmowej na wydziale reżyserii. Za swój pierwszy krótkometrażowy film „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” otrzymał m.in.: Nagrodę Główną na festiwalu filmowym Dwa Brzegi.

Premiera przedstawienia odbyła się 17 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Jak opowiada Iwona Marczak, były gromkie brawa.

- Sztuka „Nie daj się oszukać!” przestrzega przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy „inkasenta” - dodaje pani prezes. - Temat okazał się niezwykle ważny, bo i zainteresowanie nim zaskoczyło organizatorów - sala widowiskowa w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie wypełniła się po brzegi. Wśród widowni znaleźli się mieszkańcy gminy Radzanowo oraz liczne grono gości z okolicznych, jak i dalszych miejscowości. 

Przed nami kolejne odsłony przedsięwzięcia. W czwartek, 5 lipca, o godz. 17.00 do Gminnej Biblioteki w Słubicach, w piątek, 6 lipca, o godz. 11.00 w Dziennym Domu Pobytu "Senior - Wigor"  w Stanowie, a o godz. 16.00 w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Udział jest bezpłatny.

(J.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz