Zamknij
REKLAMA

Ewakuacja mieszkańców! Doszło do kolejnego wycieku... [ZDJĘCIA]

16:40, 21.06.2018 | B.N.
Skomentuj fot. Bartosz Nowak/ Teraz Gostynin
REKLAMA

Służby z całego regionu, w tym aż 10 zastępów straży pożarnej zostało postawionych na nogi w związku z wyciekiem chemikaliów przy ul. Ziejkowej w Gostyninie, które wykryto dziś po południu. Konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców oraz pracowników pobliskiego zakładu pracy. 

Dziś, podczas posiedzenia Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, w związku z pojawieniem się ostrzeżenia o II stopniu zagrożenia meteorologicznego, podjęto decyzję o zbadaniu stanu toksycznych odpadów znajdujących się na działce przy ul. Ziejkowej. Po przybyciu na miejsce, stwierdzono, że doszło do ponownego wycieku substancji. W kilku miejscach są to "stare" wycieki, inne pojawiły się w nowych miejscach.

[ZT]19242[/ZT]

W pierwszej fazie działań zostały zadysponowane 4 zastępy JRG Gostynin,  a następnie  sekcja ratownictwa JRG Płock  oraz dwa zastępy OSP: Gostynin i Sierakówek. Po przybyciu jednostek kierujący akcją  podjął decyzję o wyznaczeniu strefy bezpiecznej wokół miejsca nagromadzenia odpadów oraz o ewakuacji mieszkańców pobliskiej posesji i sąsiadujących zakładów.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania, przy użyciu sprzętu specjalistycznego do pomiarów zagrożeń chemicznych ustalono, że z dwóch pojemników  w wyniku osunięcia nastąpiły  wycieki na niewielkiej powierzchni. Przy użyciu neutralizatorów i sorbentów dokonano neutralizacji wycieków, natomiast pojemniki zabezpieczono przed dalszym rozszczelnieniem. Po zakończeniu działań przez jednostki Straży Pożarnej i ponownym sprawdzeniu terenu podjęto decyzję o powrocie mieszkańców do swoich lokali.

[ZT]19432[/ZT

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

mieszkaniecmieszkaniec

0 0

Ewakuacja...? 18:23, 21.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZylZyl

3 0

Nie było żadnej ewakuacji!.!! Nie róbcie popłochu 20:04, 21.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz