Zamknij

Przemówił nowy starosta: Wybrano moją skromną osobę

21:31, 28.10.2020 | M.S
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu
REKLAMA

Andrzej Cześnik z PiS, który po nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Sierpeckiego 20 października został starostą powiatu sierpeckiego, po raz pierwszy wystąpił na profilu starostwa na FB.  

Jak już pisaliśmy, doszło do zmiany władzy w powiecie sierpeckim. Radni odwołali starostę Mariusza Turalskiego z PiS, jego fotel zajął Andrzej Cześnik z tej samej partii. Zakulisowe rozgrywki i dziwne roszady w starostwie rozpoczęły się od wniosku grupy 11 z 17 rajców, która złożyła wniosek dotyczący odwołania Turalskiego. W ich ocenie działania starosty nie spełniały oczekiwań w wielu kwestiach. 

11 radnych uważało, że starosta przekroczył uprawnienia oraz nie zastosował przepisów dotyczących zatrudnienia, zarzuciło mu brak informacji dotyczących prowadzonych i planowanych inwestycji, brak uzgodnień oraz precyzyjnych odpowiedzi dotyczących realizowanych inwestycji, brak polityki informacyjnej względem Rady Powiatu oraz brak właściwego nadzoru nad działalnością jednostek organizacyjnych starostwa, a w szczególności SPZZOZ w Sierpcu. Mariusz Turalski odrzucał te zarzuty, podkreślał, że jeszcze niedawno współpraca zarządu z radnymi układała się bardzo dobrze.

Turalskiego odwołano, starostą został Cześnik, funkcję wicestarosty objął Sławomir Olejniczak (PSL), a członkami zarządu zostali Marek Chyliński (PSL), ponownie Sławomir Krystek (w wyborach startował ze swojego komitetu) oraz Dariusz Twardowski (PiS). Jak widać, niespotykana raczej w skali kraju "mieszanka" PiS i PSL.

Po sześciu dniach od nadzwyczajnej sesji Andrzej Cześnik postanowił za pośrednictwem FB przekazać mieszkańcom powiatu pewne wiadomości. Przez ponad sześć minut odczytywał wcześniej przygotowane wiadomości. Zaczął od zmian we władzach powiatu oraz w składach różnych komisji.

- Na 25. nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu dokonano wyboru nowego starosty sierpeckiego, którym została moja skromna osoba - oznajmił Cześnik.

Następnie przeszedł do ograniczeń związanych z Covid-19, wprowadzonych w całym kraju - i powszechnie znanych -  już trzy dni wcześniej. Podkreślał, że dla starostwa zdrowie i życie mieszkańców, w tym seniorów, jest najważniejsze. Apelował o pomoc osobom starszym, choćby w robieniu zakupów. Przekonywał, że służby (policja, sanepid) pracują bardzo dobrze. Przeczytał też szczegółowe dane z sanepidu. 

Jak odebrali to wystąpienie Cześnika internauci? Niemal w komplecie niezbyt pozytywnie.

- Stracone 6,5 minuty na oglądanie, czytać potrafię i nie musi mi Starosta publikowanych wcześniej komunikatów czytać, a nic więcej się nie dowiedziałam. Miałam nadzieje usłyszeć, dlaczego doszło do zmian w zarządzie powiatu, jakie błędy poprzedników zostaną teraz wyeliminowane, dlaczego będzie teraz lepiej, a co najważniejsze jaki jest plan działania na kolejne 3 lata, do czego Starosta się zobowiąże i z czego będzie można go niedługo rozliczyć. Pozostał niesmak i poczucie, że zmiany w powiecie to tylko walka o stołki i budowanie układów - to jedna z wielu opinii.

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

⚡✳✳✳✳✳⚡✳✳✳⚡⚡✳✳✳✳✳⚡✳✳✳⚡

6 13

⚡✳✳✳✳✳⚡✳✳✳⚡

i wszystko w temacie 22:12, 28.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Anty oszołomAnty oszołom

13 6

Starsznie dużo masz do powiedzenia, a inteligencja kapie 💩z każdej litery💩 22:27, 28.10.2020


PoldekPoldek

9 1

"Moja skromna osoba..." - ca za styl, co za skromność! 06:49, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dadm5Dadm5

8 1

Te maski to by wypwdalo zdjąć do tej fotografii. 08:41, 29.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PoldekPoldek

4 0

Niekoniecznie, bo to "skromne, a nawet bardzo skromne, swoje osoby". 12:00, 29.10.2020


EldEld

3 4

Co za bełkot, "wybrano moją skromną osobę", a wystarczyłoby "wybrano mnie", "zostałem wybrany", ale nie wiedział bidukek, co zrobić że słowem "skromny", zresztą tak czy owak ⚡🌂***** ***⚡🌂 12:38, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie dziwotanie dziwota

1 11

a czego spodziewać się po nieukach i partyjnych kacykach? Jakby cos umieli to zajęliby się przyzwoitą pracą 17:14, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SierpczaninSierpczanin

3 0

Temu człowiekowi i reszcie bandy załatwiał podobno stanowiska poseł Olejniczak skromna osoba ludzie bez honoru sprzedali się za stołki sku....ny 19:02, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA