Zamknij

Ninja Warrior z Sierpca. Wygrał 2. edycję sportowego show Polsatu

15:37, 20.10.2020 | S.M
Skomentuj Fot. Archiwum prywatne Roberta Bandosza
REKLAMA

Pokonał morderczy tor a w finale także 24 rywali. Robert Bandosz okazał się najlepszy w 2. edycji Ninja Warrior. Sierpczanin wywalczył tytuł "Last Man Standing". - To efekt mojej wyboistej sportowej drogi. Wygrywając czułem ogromne spełnienie - mówi w rozmowie z nami laureat programu.

Zwycięstwo nie przyszło od tak. Choć zawodowo zajmuje się sportem, prowadząc swój klub fitness, a kondycję budował m.in. startując w biegach OCR, to o końcowy sukces nie było łatwo. Przed sierpczaninem stało mnóstwo wyzwań, którym musiał sprostać. Mowa o wymagających ekstremalnej sprawności fizycznej torach. Konieczna była wielka kondycja, mocne mięśnie i mnóstwo determinacji. Finałowy tor był tak wymagający, że nie ukończył go żaden z uczestników. Robert Bandosz doszedł jednak najdalej jednocześnie wygrywając tegoroczną edycję Ninja Warrior.

- Wywalczyłem tytuł "Last Man Standing". Tak jakbym w "Familiadzie"doszedł do finału, ale nie rozbił banku - śmieje się Bandosz. - Nie wygrałem głównej nagrody, ale i tak satysfakcja jest ogromna - przekonuje.

To już drugie podejście do programu uczestnika z Sierpca. Rok temu wystartował on  także w pierwszej edycji sportowego show Polsatu. Niestety wówczas przygoda zakończyła się dość szybko. Jak zdradził w rozmowie z nami -  zawiniła psychika.

- Wtedy też byłem dobrze przygotowany. Fizycznie czułem się porównywalnie jak teraz - wraca pamięcią. - Poległem jednak na pierwszym torze i to na trampolinie. Pamiętam, że stres zrobił swoje. Miałem nogi jak z kamienia - powiedział w rozmowie z nami.

Nieoceniona w przypadku pana Roberta okazała się praca - nie tylko nad kondycją i mięśniami, ale i nad przygotowaniem mentalnym. - W pewnym sensie pomogła mi w tym wszystkim pandemia koronawirusa - zdradził Bandosz. - Przez nią musiałem zamknąć obie prowadzone przeze mnie firmy. I choć zostałem bez pracy i środków do życia, to mogłem skupić się na treningu. To był okres, w którym rozmyślałem nad życiem, karierą sportową, nad tym co sprawia mi radość w życiu. Wyszło mi, że do sportu podchodziłem zbyt emocjonalnie. Postanowiłem nawiązać współpracę z psychologiem sportu. Pomógł mi bardzo - zapewniał.

Lepsze przygotowanie mentalne oraz rygorystyczny trening fizyczny przyniosły oczekiwane rezultaty.

- Tak na dobrą sprawę przygotowania do Ninja Warrior rozpocząłem już jako dziecko, wspinając się po drzewach - śmieje się. - To jak sprawny byłem w dzieciństwie, które spędziłem gdzieś na gałęziach, trzepakach, skacząc po garażach, pozostało mi do dziś. Uprawiałem wiele dyscyplin sportu: piłkę nożną, badminton, żużel, speedrower, gimnastykę i lekkoatletykę. Pod kątem programu najbardziej ukształtowały mnie jednak biegi OCR, a wiec te z przeszkodami oraz ścianka wspinaczkowa- wymienia jednym tchem.

Jak przyznaje w rozmowie z nami, nawet tak intensywne sportowe życie nie daje gwarancji pokonania toru show Polsatu. Potrzebny był specjalny trening. Organizatorzy przygotowali ciężką przeprawę, w której największą rolę odgrywały silne ramiona i mocny chwyt.

- Trening przed programem był bardzo różnorodny - zdradził Bandosz. - Był parkour, kalistenika, a przede wszystkim zajęcia na ściance wspinaczkowej. Wystartować w programie może każdy wysportowany człowiek, jednak to nie wystarczy. By marzyć o zwycięstwie trzeba mieć chwyt jak imadło - dodaje.

Dotarcie do finału, pomimo dobrego przygotowania fizycznego, było dla Roberta Bandosza niespodzianką. To także jedno z najważniejszych wydarzeń w sportowej karierze sierpczanina. Emocji zatem nie brakowało.

- Emisja programu odbyła się tydzień temu i przypomniała mi te wszystkie emocje - wspomina laureat Ninja Warrior. - Czułem ogromną adrenalinę i spełnienie. Pamiętam, że płakałem ze szczęścia. Kiedy zobaczyłem, że nikt mnie nie wyprzedził rozpierała mnie radość. Przypomniałem sobie wtedy moją sportową drogę. Wszystkie kontuzje, wyrzeczenia i godziny spędzone na treningach. Poczułem, że było warto - przekonuje.

Zwycięzca 2. edycji Ninja Warrior apeluje także do wszystkich sportowców-amatorów, szczególnie ludzi młodych: nie rezygnujcie z marzeń.

(S.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

GONIC LYSEGOGONIC LYSEGO

6 4

To co nasze miasto za rzadow Sierpczanina stalo sie posmiewiskiem w calym kraju... Ludzie wyjechalo z tego miasta... mamy Loackdown tyle ze od 10 lat. Na jedyny portaliku miejskim czytamy o Sierpczanach a moze o Kutnie bo Wloclawek nam odjechal mentalnie i gospodarczo. CZY NASZE MIASTO SIE JUZ WYLUDNILO ?! 23:39, 20.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WygrałWygrał

0 5

Bo mial COVIDA hahahahaj 08:12, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MicMic

4 5

Przez takie durne programy w telewizji nie sposób obejrzeć już dobrego filmu w godzinach wieczornych. Tylko te tańce z ninja warriorami czy inne mamy beztalencia. 09:11, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LoloLolo

0 2

Zamknal firmy.Zostal bez srodkow do zycia.Ostro pakowal (dieta).Zatrudnil psychologa.Skad mial na to kase?Fajnie sie zyje w sierpuchowie. 15:07, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A jaA ja

2 0

Po prostu pogratuluje !!!!!
Całe życie odkąd pamiętam moje życie związane jest że sportem ale wiem żebym nie dał rady w tym programie.
Nie znam gościa ale podziwiam za wyczyn i wynik.
I życzę dalszego powodzenia 16:09, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA