Zamknij
REKLAMA

Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach

09:16, 29.05.2018 | el
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 20 maja odbyła się już XIX edycja tego popularnego wydarzenia. Z każdą godziną przybywało coraz więcej gości, wśród nich m.in.: Starosta Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Wiceprzewodniczący Adam Sierocki oraz Radni: Ewa Kowalak, Józef Walewski, Tomasz Duda, Paweł Bogiel, Andrzej Kuliński, Henryk Kamiński.

Do udziału w imprezie zaprosiły Samorządy Powiatu Płockiego i Gminy Słubice, dlatego nie mogło również zabraknąć gospodarza gminy – Wójta Krzysztofa Dylickiego.

XIX Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach rozpoczął się o godz. 14 na boisku przy szkole podstawowej. Po artystycznym wprowadzeniu, nastąpiło uroczyste otwarcie przez Starostę i Wójta.

Były kiermasze żywności ekologicznej, twórczości ludowej, roślin ozdobnych, pokaz gotowania na wielkiej patelni, konkursy, warsztaty twórcze i ekologiczne. Nie zabrakło ekspertów, którzy chętnie doradzali w różnych dziedzinach.

Dodatkowo Powiatowemu Dniu Ziemi towarzyszyły niezwykle widowiskowe imprezy motoryzacyjne. Pierwszą z nich było wydarzenie pod nazwą „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, które wspólnie zorganizowały Powiat Płocki i Groszek Off Road. Była to pierwsza z cyklu czterech imprez 4X4, które w kolejnych miesiącach odbędą się również w innych miejscach na terenie Ziemi Płockiej. Celem tego wydarzenia jest przedstawienie uczestnikom historii, kultury i ciekawych miejsc Powiatu Płockiego. Drugą imprezą, również związaną z motoryzacją, był Wrak Race – coraz popularniejsze w całym kraju wyścigi wraków, które rywalizują na specjalnie przygotowanym torze. Organizatorami tych zawodów były Polska Liga Wraków i portal motociekawy.pl.

 

(el)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone