Zamknij
REKLAMA

piątek, 09.11, godz. 19:00

Dom Darmstadt, pl. Stary Rynek 8

Bilety: 30 zł

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza 9 listopada na koncert Grażyny Auguścik i Jarosława Bestera, który odbędzie się o godz. 19:00 w Domu Darmstadt (pl. Stary Rynek 8).

O wykonawcach:

Grażyna Auguścik jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnego zespołu. Przez amerykańskich krytyków zgodnie uznana za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Nagrała, wyprodukowała i wydała do tej pory 19 płyt solowych, spośród których 11 we własnej firmie nagraniowej, w ponad 20 wziela udzial jako gość, a kolejne to remixy z jej głosem. Współpracuje z muzykami, których dobrze zna i ceni. Wśród nich są: John Medeski, Michael i Randy Brecker, Jim Hall, Toots Thielemans, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Patricia Barber, Paul Wertico, John McLean, Kurt Rosenwinkel, Matt Ulery, Paulinho Garcia, Jarek Bester, Andrzej Jagodziński i wielu innych. Nowe projekty oczekiwane są z dużym zainteresowaniem zarówno wśród słuchaczy jak i krytyków na całym świecie. 

Jarosław Bester - akordeonista i kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatem wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Jest twórcą Bester Quartet (dawniej The Cracow Klezmer Band) jedynego w Polsce zespołu na stałe współpracującego z prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna. W swej grze łącząc doświadczenia wyniesione z muzyki klasycznej z wieloma innymi stylami oraz dzięki zastosowaniu czytelnych form improwizacyjnych osiąga niezwykle energetyczną mieszankę ukazującą niespotykane dotąd możliwości barwowe jak i techniczne akordeonu. Dzięki temu jest uznawany za jednego z najoryginalniejszych muzyków młodego pokolenia w Europie i w świecie.

Bilety w cenie 30 zł, dostępne w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10, czynna w dniach: pn. - pt. 07:30-15:30) oraz na www.pokis.infoserw.pl. 

© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone