REKLAMA

Blisko 120 prac najwybitniejszych polskich plakacistów

14:15, 04.10.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Materiał promocyjny PGS

Na wystawie będzie można zobaczyć projekty plakatów najlepszych polskich grafików, m.in. „Śmierci nie prześcigniesz” Romana Cieślewicza, „Nie przepijaj czasu” Rosława Szaybo, „Praca na wysokości, to nie cyrk!” Tadeusza Gronowskiego, „Kierowca wypił, kierowca nie jedzie” Macieja Urbańca, „Głowa nie skała” Waldemara Świerzego, „Palec nie sworzeń” Jerzego Przygockiego czy „I na jawie i we śnie zawsze zgodnie z BHP” Jerzego Flisaka.

Już w najbliższy piątek w Płockiej Galerii Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy „Plakat BHP” z plakatami z drugiej połowy XX wieku podejmującymi formę propagowania bezpieczeństwa i higieny pracy. Plakaty utrzymane w prostej stylistyce i opatrzone krzykliwymi hasłami pojawiały się wówczas w fabrykach, kopalniach, warsztatach samochodowych i innych zakładach pracy.

- Plakat jest fenomenalnym środkiem przekazu, chociaż dzisiaj nieco już zmarginalizowanym. To bardzo ciekawy sposób przypomnienia o ciągle aktualnych zagadnieniach bezpieczeństwa i higieny pracy, a z drugiej strony ukłon w stronę publiczności zainteresowanej sztuką – uważa kurator wystawy Piotr Dąbrowski.

Wernisaż odbędzie się 6 października (początek o godz. 18.00), natomiast samą ekspozycję będzie można obejrzeć do 19 listopada. 

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018