REKLAMA

To dopiero były zakupy. Teraz już śmiało mogą uderzać w kotły!

19:48, 27.09.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj

A co na te kotły powie Krzesimir Dębski? Nowe instrumenty płoccy muzycy zamierzają wykorzystać już 11 listopada w trakcie koncertu muzyki filmowej autorstwa znanego kompozytora.  Na koncert złoży się muzyka z takich filmów, jak "Ogniem i mieczem", "W pustyni i w puszczy" czy "Syberiada polska".

Płocka Orkiestra Symfoniczna kupiła instrumenty wysokiej klasy, kotły symfoniczne renomowanej marki Adams PASYIIDH wraz z akcesoriami. Wydali sporo, niemal 101,5 tys. zł, co było możliwe dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura kultury” oraz z Urzędu Miasta Płocka. Pierwszy raz usłyszymy dźwięk kotłów na koncercie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

- Nowe instrumenty będą miał wpływ na pracę całej orkiestry symfonicznej, poprawią się walory brzmieniowe oraz właściwości intonacyjne zespołu – zachwalają muzycy na Facebooku. - Zostaną zniesione ograniczenia dotyczące wyboru repertuaru. Tej klasy instrumenty dają możliwość wykonywania prawie wszystkich dzieł muzyki klasycznej, współczesnej i rozrywkowej.

Fot. POS / Facebook

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018