REKLAMA

To był ich wieczór. W amfiteatrze śpiewali im sto lat

12:39, 01.07.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Emil Grochowski

Upłynęła już dekada działalności Stowarzyszenia Teatr Per Se. W piątkowy wieczór dziękowano im za to "dziecko, które zostało powołane do życia", a które wciąż się rozwija. - Robisz fantastyczną robotę – gratulował Mariuszowi Pogonowskiemu dyrektor płockiego teatru, Marek Mokrowiecki.

W tym roku wypada bardzo dużo rocznic, które można świętować, w tym m. in. 780 lat od lokacji miasta, 80 lat od powstania hejnału płockiego, 80 lat Książnicy Płockiej, a teraz 10-lecie Stowarzyszenia Teatru Per Se. 

W piątkowy wieczór w amfiteatrze zjawili się aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego łącznie z dyrektorem Markiem Mokrowieckim, samorządowcy, wiceprezydent Roman Siemiątkowski, posłanka Elżbieta Gapińska, ludzie związani z płocką kulturą, przyszło wielu przyjaciół.

Wszystkich projektów Teatru Per Se nie zdołano wymienić, tyle ich zdołali zgromadzić przez lata swojej działalności

- Obyśmy doczekali jubileuszu 20-lecia - życzyła grająca w spektaklach Katarzyna Królikowska.

Założyciel Stowarzyszenia Teatr Per Se, aktor Mariusz Pogonowski otrzymał na pamiątkę, poza kwiatami, miniaturę żółtego kosza na śmieci.

- Ten kosz to znakomita sprawa, wykorzystaliśmy go w przedstawieniach - śmiał się obdarowany.

Zaprezentowano fragmenty z różnych spektakli, na gitarze akompaniował im Krzysztof Misiak. Była nawet piosenka o Mariuszu "kreatywnym, niebanalnym, który nie jest taki święty, wiecznie chodzi zarośnięty". - Czasem go wkurzamy, bo po sobie nie sprzątamy - wspólnie śpiewali żartobliwy tekst. A teraz już odliczają czas, aby móc świętować kolejny miły jubileusz.

Tuż po tej części był koncert muzyki elektronicznej S.U.M.A pełny fotograficznych wspomnień z wielu projektów Per Se.  

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

gówno jestgówno jest

3 6

wart ten teatr , całe to przedsięwzięcie , założyciel, i to sto lat z amfiteatrem włącznie , do ścieku z nimi 18:40, 02.07.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zaraz bedzie wpierdozaraz bedzie wpierdo

2 2

Widać, że ktoś się na `Dlaczego ja ` i `Trudne sprawy wychował`. Ale jak jak już ktoś mądry powiedział :SĄ LUDZIE I SĄ TABORETY.
Pozdrawiam serdecznie niziny kulturowe. :) 19:14, 02.07.2017


aleale

1 0

kase doją 04:41, 02.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017