REKLAMA

Nie trzeba być studentem, aby korzystać z tej biblioteki

12:04, 13.02.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne, fot. depositphotos

Normy ustala się począwszy od rękawic chroniących przed szkodliwymi substancjami chemicznymi, przez wyroby pirotechniczne, barwy symboli graficznych, sterylizację produktów stosowanych w szpitalach, dla jakości powietrza po akustykę, a nawet na węże z gumy i tworzyw sztucznych. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym tematem, może zajrzeć do katalogu norm w Bibliotece Głównej płockiej filii Politechniki Warszawskiej.

W płockiej filii Politechniki Warszawskiej przy Łukasiewicza 17 możemy już skorzystać z katalogu norm on-line Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Już teraz biblioteka na uczelni gromadzi 60 tys. druków zwartych i 130 tytułów czasopism. Zbiory dotyczą różnych dziedzin, m.in. budownictwa, mechaniki, chemii, inżynierii środowiska i ekonomii.

W zasobach mają także 150 tys. książek elektronicznych i wiele czasopism. Stanowisko komputerowe, dzięki któremu zajrzymy do informacji na temat norm, mieści się w czytelni na pierwszym piętrze (sala nr 32). Baza skierowana jest nie tylko do studentów i pracowników naukowych PW, równie dobrze mogą nieodpłatnie korzystać pracownicy samorządowi, lokalni przedsiębiorcy oraz zainteresowani mieszkańcy Płocka i okolic.

Pracownicy uprzedzają, że z danych (podobnie jak całego księgozbioru) korzystamy wyłącznie na miejscu, niczego nie skopiujemy, nie wydrukujemy i nie wypożyczymy. Czytelnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00, również w soboty zjazdowe w godz. 9.00 – 17.00 i niedziele zjazdowe w godz. 9.00 – 15.00. Informacji można zasięgnąć poprzez pocztę elektroniczną (adres: bibltech@pw.plock.pl) lub telefonicznie (numer: 24 268 24 68).

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

LeszekLeszek

1 0

super! 07:57, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018