REKLAMA

Satyra i żart w płockiej galerii. A tematem zło

08:19, 30.01.2017 | PP
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Emil Grochowski

W  Płockiej Galerii Sztuki można oglądać prace wyróżnione w legnickim Satyrykonie, międzynarodowym festiwalu satyry i humoru, który cieszy się olbrzymim prestiżem.

To najstarszy polski konkurs dla rysowników grafików, malarzy, rzeźbiarzy, plakacistów i fotografików, na który od 40 lat rokrocznie wpływają tysiące prac z całego świata. Wystawa cieszy się ogromnym prestiżem - jak podkreśla Płocka Galeria Sztuki, Federacja Organizacji Rysowników) przyznała maksymalną notę – pięć gwiazdek, a amerykańskie pismo „Witty World” - grand prix.

Teraz prace tegorocznego Satyrykonu można oglądać na wystawie w Płocku. Tematem ogólnym jak co roku była "Satyra i żart", a motywem wiodącym - "Zło". Na ekspozycji w płockiej galerii zaprezentowano 200 prac 141 autorów, które wybrano z nadesłanych wcześniej ponad 2,5 tys. prac. Wśród nich są rysunki i zdjęcia  m.in. takich artystów, jak: Gerhard Gepp (Austria), Grzegorz Myćka (Polska), Houmayoun Mahmoudi (Anglia), Jerzy Głuszek (Polska), Łukasz Kliś (Polska), Aristides Hernandez Ares (Kuba), Mihai Ignat (Rumunia), Alessandro Gatto (Włochy), Andrea Pecchia (Włochy), Lex Drewinski (Polska/Niemcy), Ilya Katz (Izrael), Blagovesta Tsvetkova (Bułgaria), Izabela Kowalska-Wieczorek (Polska), Břetislav Kovařík (Czechy), Tomasz Wiater (Polska).

Wystawę można oglądać do 26 lutego.

 

(PP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

czas0czas0

1 1

Brak kultury w Płocku.

W Płocku zachwyt nad Złem oglądających..Czyniący Zło w Płocku zachwyceni samym sobą. I to juz jest patolologia.

Jednak nawet Szewech Weiss wypowiedział się, że nie wszystko jest Sztuką........

............3 listopada 1943 roku. Jednego dnia zginęło wówczas w KL Lublin 18 tys. Żydów, zamordowanych w ramach wspomnianej wcześniej akcji Erntefest. Niemcy zlikwidowali wówczas Żydów przebywających jeszcze w obozach na terenie dystryktu lubelskiego. Więźniów rozstrzelano w specjalnie wykopanych rowach na polu VI obozu....................

Skradziono proch ww i namalowano OBRAZ - SZTUKA?

GRANICE SZTUKI...

................SZEWECH WEISS O SZTUCE.......... NIE WSZYSTKO JEST SZTUKĄ.........

........Zbliżamy się do granic totalitarności. Uważam, że można krytykować. Nie każdy jest mistrzem sztuki a nawet jeśli jest mistrzem sztuki, jest podstawowy honor ludzki a pamiętam , kiedy pierwszy raz z grupą młodzieżową w Majdanku, to wchodząc do bramy , do tego piekła , tam była tablica NIE PALIĆ.
Kiedy jechaliśmy raz do Treblinki tam były jakieś zmiany torów. Te tory to też tory do piekła , była tablica STOP ale nie nikogo , kto by zatrzymał to STOP.
Dlaczego ja używam te dwa przykłady . My powinniśmy mieć i mamy , ci co w tamtych czasach żyli , specjalny słownik do tych rzeczy. Ja uważam, że nawet myśl sztuki powinna zrozumieć nasze asocjacje, nasze pamięci. Według naszego słownika to jest dzikość w Cieniu , pod skrzydła sztuki.
Akurat on musi używać ten proch. Przecież my pilnujemy cmentarza . Czy ktoś pozwolił wejść na cmentarz , wyjąć zwłoki człowieka i zbudować z tego pomnik?
..Artysta wszedł na teren Muzeum , jak twierdzą przedstawiciele Muzeum na Majdanku i wszedł w posiadanie tych prochów w sposób nielegalny .
Światowe media dotarły do tego obrazu ( z prochów spalonych)pokażemy jak wygląda. Sam Artysta twierdzi i być może jest ciekawy element, że nie chciał .........Szewech Weiss
Ja nie chcę się nawet na to patrzeć . ja mam zero honoru do tej sztuki. To jest brutalność. To jest druga brutalność . Pierwsze to była sama brutalność. Nie ma na świecie takiej Góry.
Pan redaktor na pewno wie, że w Majdanku , w jednym dniu pojawiła się jakaś kłótnia między komendantami gestapo i jeszcze ktoś . i zamordowano dziewięćset dziewiętnaście tysięcy Żydów. Ludzi... w Majdanku był internacjonał wileoetniczno narodowy. Mordowano wszystkich . Tak w jednym dniu rozstrzelano ich wszystkich i jeszcze zrobili tak po niemiecku . Niemcy tak bardzo lubią .pan mi wybaczy , że nie powiem to słowo , hitlerowcy, naziści ........Niemcy , tak ...to nie było gdzieś.. to byli Niemcy. Trzeba powtórzyć . to było na niemieckich wyspach faszystowskich ale niemieckich , na polskim oceanie. Takie obozy zagłady.
I oni jeszcze przynieśli sobie patefony i głośniki i cały dzień strzelając i mordując tych ludzi ...zabili ... 19 000 ludzi, słuchając muzyki.....................................
Szewech.........słuchając muzyki głośno, żeby cały Lublin słuchał . . Może sie wstydzili muzyki Straussa. A ten komendant krematoriom. jego pokój był koło krematorium..........on był piekarzem i on miał taką satysfakcje, że on mógł palić żywych ludzi. Pan to rozumie panie redaktorze.
Tam na Majdanku.. to jakiś Mistrz sztuki Szwecji . maluje sobie z tego.. ..

Wtręt Redaktora....
Panie profesorze , absolutnie nie chce usprawiedliwiać tego Artysty i chyba nikt tego nie zrobi bo wszyscy byli przerażeni z tego co zrobił ale ciekawe są jego słowa.. ukazały mi się postacie , jakby popiół , które zawierały Energię, wspomnienie, Duszę ludzi torturowanych , dręczonych i mordowanych przez innych ludzi w jednej z najbardziej bezwzględnych wojen XX wieku.
Wynika z tego jeżeli dobrze rozumiem , że on nie chciał źle. Nie chciał nikogo obrazić . To wyszło ...strasznie wyszło . To karykaturalnie wyszło. Wyszło być może z tego przestępstwo , tylko założenia Artysty były zupełnie inne. Nie wiem czy go to usprawiedliwia w pan oczach.
Szewech........pan na pewno wie, że w metodologii kryminalnej jest MENSRA I AKTSTRA .
Menstra , znaczy. człowiek planował czy nie planował
Aktus, to jest samo działanie - przestępstwo .
Ja nie chce nawet dokładnie analizować czy on miał taką mensra czy inna.

To jest po prostu nieludzkość .

dla nas Artysta malarz , należy do elity kulturalnej . Kultura.
To jest zero kultury

8,54 TVP Info. 2012r. 5, 38 minut.

w Płocku, przedstawiciele Zła - mają radość zachwytu ze ZŁEM. Stali sie jednością jak na Wzgórzach Golan...

Wykorzystując pieniądze Polaków, stali się fabryką Nieludzkości.
19:17, 06.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018