REKLAMA

Czego jeszcze nie wiemy o tej ulicy? Zapraszają na wspólny spacer

13:12, 24.01.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Co wiemy na temat ulicy Sienkiewicza? Okaże się już w najbliższa sobotę. Bo kto pamięta, że niegdyś nad zamurowaną dawną bramą wjazdową do więzienia widniał napis w języku polskim: „Postrach rzuca na niecnych, dobrych ubezpiecza tym domem - Fryderyk Wilhelm III”. Tradycyjnie na spacer zapraszają przewodnicy z Duces Mazovie. Mają też jedną prośbę do nas.

To już kolejny taki spacer ulicami Płocka przybliżający nam wydarzenia sprzed lat i zarazem idealny sposób na spędzenie sobotniego popołudnia i poznanie historii jednej z głównych ulic wytyczonej na początku XIX wieku w wyniku tzw. pruskiej regulacji miasta. Obecna nazwa pojawiła się dopiero po 1918 roku. 

Wszyscy uczestnicy zbiorą się 28 stycznia na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z ul. Misjonarską o godzinie 16.00. Z pewnością pojawi się temat więzienia, dawnej poczty i rozmównicy, także „Igiełek”. - Poszukamy także śladów łaźni miejskiej – zapowiadają przewodnicy. Mają także prośbę, aby dzielić się z nimi anegdotami. Na koniec spaceru wszyscy odwiedzą najnowszą wystawę w Płockiej Galerii Sztuki (bilet wstępu będzie kosztował 2 zł). A kto zechce się rozgrzać, może liczyć około godziny 18.00 na kawę lub herbatę podaną z food trucka Caffe Tumy ustawionego na dziedzińcu PGS.  

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017