REKLAMA

Najlepsi autorzy i książki roku 2016 roku. Kogo zaproszono?

15:22, 04.01.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Waldemar Lewandowski

Kogo spotkamy i przepytamy w Książnicy Płockiej w 2017 roku? Oczywiście chodzi o autorów, którzy w poprzednim roku zaznaczyli swoją obecność na rynku literackim. Wstępnie już wiadomo, podano nazwiska czterech pisarzy.

W 2017 roku zaplanowano spotkania z laureatami i nominowanymi do tytułu „Książki Roku 2016” w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, Międzynarodowej Izb ds. Książek dla Młodych. Któż to będzie i kiedy?

Marcin Szczygielski – nagroda główna i tytuł „Książka Roku 2016” za książkę dla dzieci "Klątwa dziewiątych urodzin"  oraz wyróżnienie za książkę "Teatr Niewidzialnych Dzieci" (spotkanie w marcu 2017 roku).

W płockim teatrze w repertuarze znajduje się jego sztuka "Berek, czyli upiór w moherze" w reżyserii Andrzeja Chichłowskiego. Spektakl został zakwalifikowany do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Warto trzymać kciuki!

Joanna Fabicka – nagroda główna i tytuł „Książka Roku 2016” za książkę dla młodzieży "Rutka"  (spotkanie w maju 2017 roku)

Grażyna Bąkiewicz – wyróżnienie za książkę "Mówcie mi Bezprym" (spotkanie w lutym 2017 roku)

Joanna Jagiełło – nominacja za książkę "Zielone martensy"  (spotkanie w marcu 2017 roku)

Na wydarzenia zaprasza, poza Książnicą Płocką, także Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek. Spotkania odbędą się w filiach bibliotecznych Książnicy Płockiej w ramach projektu „Kulturalni mają głos!”, współfinasowanego ze środków Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”.

Fot. Płocka adaptacja sztuki "Berek czyli upiór w moherze" autorstwa Marcina Szczygielskiego, występują Mariusz Pogonowski, Hanna Chojnacka, Szymon Cempura i Sylwia Krawiec, fot. Waldemar Lewandowski. 

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

edka115edka115

0 0

Nie przeczytałam ani jednej książki tych pisarzy trzeba to nadrobić..

http://ubranamodnie.pl 06:59, 06.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017