REKLAMA

Płocka Orkiestra Symfoniczna, chóry i soliści. Piękny koncert kolęd

09:19, 17.12.2016 | PP
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

W piątkowy wieczór sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej pękała w szwach. Widzowie zajęli nawet schody chcąc wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu chóru dziecięcego i Płockiej Orkiestry Symfonicznej. 

Aranżacje najpiękniejszych polskich kolęd, m.in.  "Cicha noc", "Wśród nocnej ciszy", "Jezus malusieńki", "Dzisiaj w Betlejem", "Gdy się Chrystus rodzi", opracowała Zuzanna Niedzielak.

Połączone siły chórów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku, którymi na co dzień opiekuje się profesor Andrzej Sitek, wraz z muzyką płockich symfoników nadały pięknym polskim kolędom jeszcze bardziej magicznego brzmienia. 

Na scenie wystąpili również soliści Sylwia Strugińska (sopran), Dariusz Stachura (tenor) i Ziemowit Wojtczak (baryton). Płocką Orkiestrą Symfoniczną dyrygował Przemysław Marcyniak.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu:

(PP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

nicknick

0 0

Czy recenzent- fotograf (?) był w ogóle na koncercie??? Kolędami nie dyrygował Michał Kocimski tylko ktoś inny! Nieładnie, żeby nie powiedzieć- wstyd!!! 00:17, 18.12.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z miastaz miasta

0 0

Ludzie jak się ubraliście idąc na koncert! Zauważcie w jakiej gali są muzycy. Czy wam nie wstyd iść na koncert w swetrach i w ubraniu w jakim staliście np. przy kuchni?
Gdzie jest dobry obyczaj, gdzie jest wzajemny szacunek i kultura osobista? Strach patrzeć. 21:21, 26.12.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Karolina_KrawczykKarolina_Krawczyk

0 0

piękny koncert, świetna oprawa :) 18:54, 27.12.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018