Zamknij

Płocki festiwal to już nie tylko koncerty. Zorganizują galę, aby wręczyć nagrody w 14 kategoriach

12:05, 14.03.2019 | K.B
Skomentuj Fot. Szymon Łabiński
REKLAMA

Płocki festiwal zamierza przyznawać własne nagrody muzyczne. Organizatorzy zdradzili kiedy odbędzie się pierwsza gala i w jakich kategoriach zamierzają przyznawać statuetki. Wiemy też jak będą te nagrody wyglądały.

Organizatorzy Polish Hip-Hp Festival mają wielkie plany. Wydarzenie muzyczne jest raz do roku. A gdyby tak zorganizować dodatkowe, a przy okazji uhonorować polskich raperów?

- Branża hip-hopowa jest jedną z głównych sił napędowych całego polskiego przemysłu muzycznego. To płyty polskich raperów należą do najpopularniejszych i każdego tygodnia okupują czołowe miejsca na listach sprzedaży. Zainteresowanie gatunkiem w Polsce przekłada się na jego obecność nie tylko w internecie i rozgłośniach radiowych. Rodzimy rap obecny jest w programach rozrywkowych, największych portalach internetowych, a także w wielomilionowych kampaniach reklamowych, które są dziełem największych światowych brandów. Nawet pomimo tych wszystkich zalet i ciągłego rozwoju gatunku, polski hip-hop ciągle jest zjawiskiem niedocenianym, wręcz zmarginalizowanym przez środowisko muzyczne - czytamy w informacji prasowej. - Polski hip-hop jednak się broni. Od wielu lat gra we własnej lidze, na którą z zazdrością mogą spoglądać przedstawiciele innych gatunków muzycznych. Jest na tyle potężnym zjawiskiem, że nie potrzebuje układów menadżersko-sponsorsko-agencyjnych. Mimo tego artyści zasługują na coś więcej. Coś, co będzie podsumowaniem ich ciężkiej pracy, na której korzystają wszyscy łącznie z całym przemysłem muzycznym.

Tu zaczyna się rola płockiego festiwalu, który co roku gromadzi na plaży mnóstwo fanów i uchodzi za największy festiwal hip-hopowy w Polsce. To wydarzenie, które jest dostrzegane, wymieniane razem z Audioriver i Summer Fall Festival, jako marki z Płockiem już kojarzone.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy rapu w Polsce, postanowiliśmy stworzyć nowe wydarzenie. Ostatnia, szósta edycja, która odbyła się w 2018 roku, zgromadziła ponad 14 500 uczestników w różnym wieku. To właśnie popularność i renoma festiwalu zmusiły nas do stworzenia Polish Hip-Hop Music Awards - wyjaśnia Dawid Bartkowski z agencji EVENT TIME PROMO. - Polish Hip-Hop Music Awards będzie nie tylko kolejnym krokiem, który ma na celu umocnienie pozycji hip-hopu w Polsce. Będzie to także ukoronowanie 2019 roku i wyjątkowe docenienie artystów, którzy przyczyniają się do popularyzacji gatunku.

Prace nad stworzeniem wydarzenia trwają już od kilku miesięcy, rozpoczęły się także rozmowy ze sponsorami, partnerami medialnymi i jedną stacją telewizyjną. Nagrody zostaną przyznane w 14 kategoriach i zostaną wręczone podczas pierwszej edycji Polish Hip-Hop Music Awards na początku 2020 roku. Prowadzącymi uroczystość mają zostać prezenterzy telewizyjni związani z kulturą hip-hop, a laureatów wyłonią członkowie Rady Programowej Polish Hip-Hop Music Awards złożonej ze znanych i cenionych w polskim środowisku hip-hopowym dziennikarzy muzycznych, youtuberów i blogerów. Na gali znajdą się także przedstawiciele mediów, partnerzy i widzowie. Artyści powalczą o statuetkę Polish Hip-Hop Music Awards w następujących kategoriach: płyta roku, singiel roku, street singiel roku, utwór roku, kooperacja roku, artysta roku, zespół roku, debiut roku, odkrycie roku, wydarzenie roku, nielegal roku, producent roku, video roku, featuring roku. - Wierzymy, że Polish Hip-Hop Music Awards będą wyjątkowym, rzetelnym i jak najbardziej obiektywnym podsumowaniem 2019 roku w polskiej branży hip-hopowej. Obiecujemy, że należycie przygotujemy ceremonię, która będzie w pełni profesjonalnym i niepowtarzalnym wydarzeniem w naszym kraju - dodaje Bartkowski.

Materiały prasowe

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

justijusti

15 2

Polish "Gimbase" Bad Habits Festival. Weźcie pod uwagę korektę nazwy. 12:54, 14.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

D4ro4D4ro4

2 3

Mam 35 lat i nie chodziłem do gimnazjum a mimo to słucham rodzimego Rapu więc czuję się obrażony twoim komentarzem. Nie każdego musi jarać zagraniczne disco polo nazywane teraz dance czy pop.Powstrzymaj się od komentarzy 19:56, 14.03.2019


monkiamonkia

9 0

"najlepszy bluz roku"

"najdłuższe elo"

"najwięcej ucieczek przed policją"

"najwięcej ucieczek przed psami"

"najlepszy dres" 15:02, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A może gałę?A może gałę?

6 1

Zorganizujcie grę w gałę. Patron się znajdzie, choć chwilowo (a raczej już na stałe) przebywa poza granicami "ten kraju". 15:28, 14.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DonosDonos

0 0

Czy chodzi o Oyche Beniz spec od tejbl tenis? 17:21, 14.03.2019


a możea może

7 0

taka nazwa Płock Bluzg Festiwal. 17:15, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dlaczego niktdlaczego nikt

5 0

w tym kraju nie używa już polskich nazw? 19:10, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zasada jest zasada jest

1 0

taka że im kto mniej się na czymś zna tym chętniej zabiera głos, to samo dotyczy znajomości języka im kto gorzej zna język angielski tym chętniej wtrąca różne zapożyczenia często bezrefleksyjnie i bez znajomości znaczenia . Na przykład pewna firma wykonująca dla miasta Płock pewną strategię w opisie metodologii użyła sformułowania iż zastosowano desktop research , w praktyce oznacza to siedzenie za biurkiem i wygrzebywanie informacji z netu a mówiąc jeszcze bardzie dosłownie wysysanie ich z brudnego palucha ( oby to był tylko paluch!). ALe jak to brzmi : Desktop risercz ! Łaaał! Ćwierćmózgi aż przykucają z wrażenia . 11:08, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA