Zamknij
REKLAMA

Wesoła wizyta w płockich placówkach. Bajki czytał aktor teatru!

17:52, 12.02.2018 | JW
REKLAMA
Skomentuj
Joanna Winiarska

Do Szkoły Podstawowej nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 16 i 17 zajrzała wesoła delegacja z prezentami. Znalazł się w niej prawdziwy Alladyn czytający bajki.

Wesołą kompanię tworzyli Anna Derlukiewicz, przewodnicząca Rady Osiedla Mieszkańców Łukasiewicza (inicjatorka spotkania), radny Tomasz Kominek i w błyszczącej sukmanie - prawdziwy Alladyn, w którego wprost genialnie wcielił się aktor płockiego teatru - Piotr Bała.

Dzieci bardzo ciepło powitały specjalnych gości i bardzo szybko weszły w wartką dyskusję. Szczególnie zainteresowane były aktorem, który, jak się okazało, był im znany z roli kocura w Kopciuszku. Maluchy słuchały bajek z dużym skupieniem, wykazując znajomość czytanej treści, m.in. twórczości Jana Brzechwy.

Z dużą elokwencją, a czasem i dowcipem odpowiadały na pytania radnego Tomasza Kominka na temat bardzo ważnych spraw, np. gdzie mieszkamy, w jakim województwie, ilu Płock liczy mieszkańców, a nawet tego, czy warto być chciwym. Dostały też w prezencie gry o Mazowszu.

Ale były też momenty traumatyczne. Jeden z chłopców nagle podniósł rączkę i zakrzyknął, że wypadł mu ząb... na co niektórym krew zastygła w żyłach... W toku śledztwa okazało się, że jednak miało to miejsce wczoraj...

No i też, by osłodzić pożegnanie, Anna Derlukiewicz w roli cudownej cioci, wręczyła wszystkim młodym bohaterom słodkości, chwaląc ich za żywy udział w spotkaniu i podkreślając, że nie jest to z pewnością ostatnia taka wizyta.

(JW)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone