Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
15:35, 19.02.2019
Pałac w Sannikach sezon koncertowy zaczyna w okolicy urodzin Fryderyka Chopina, w tym roku będzie to najbliższa niedziela – 24 lutego. Przy fortepianie zasiądzie Karolina Nadolska, a towarzyszyć jej będzie Małgorzata Kożuchowska. Tradycyjnie po koncercie odbędzie się wystawa. Tym razem zapraszają na finisaż ekspozycji malarstwa dwóch młodych artystów.
1
12:34, 17.02.2019
To nie jedyny rozśpiewany polski aktor, ale z pewnością należy do grona tych najbardziej rozpoznawalnych. Oprócz aktorstwa, ról w teatrze, w serialach i filmach, drugą pasją Pawła Domagały stała się muzyka. W sobotę artysta wystąpił na scenie płockiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego. Nie zabrakło największego hitu "Weź nie pytaj"
10:46, 16.02.2019
Ta wystawa to gratka dla miłośników sportu, zaczynając od sympatyków piłki nożnej, mistrzów wioślarstwa, siatkówki, badmintona, podnoszenia ciężarów po kibiców piłki ręcznej. W piątek w Muzeum Mazowieckim odbył się wernisaż wystawy "Z orłem na chwałę Rzeczpospolitej. Sto koszulek i bluz reprezentantów Polski na jubileusz Niepodległej", przygotowanej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
30
15:11, 08.02.2019
Zastrzyk finansowy dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, przyjazd przedstawicieli świata akademickiego do Płocka i wizja na przyszłość - w piątek takie tematy poruszono na konferencji prasowej z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina i wicemarszałka Senatu Adama Bielana. O ile ten pierwszy miał do przekazania symboliczny czek na ręce rektora PWSZ, Macieja Słodkiego, tak ten drugi gratulował wyniku. - To namacalny przejaw na odejście od polityki naszych poprzedników - podkreślał.
1
09:29, 02.02.2019
Tworzył i mieszkał w Warszawie, Londynie, Nowym Jorku, w Wellington czy Aucland. Współpracował z licznymi wydawnictwami, między innymi z legendarnymi „Szpilkami” i „Karuzelą”. pracował m.in. jako dyrektor artystyczny w „New Zeland Listener”, „Sunday Star-Times” i w kilku kolejnych czasopismach. Był dyrektorem kreatywnym w wydawnictwie „Twój Styl” i kilku agencjach reklamowych, a także menadżerem ds. promocji warszawskiego Jazz Jamboree. Wojciech Grzymała, rysownik, ilustrator, grafik, płocczanin. Wystawę z pracami jego autorstwa możemy oglądać w Płockiej Galerii Sztuki.
2
16:12, 18.01.2019
Płocka politechnika to najprawdziwsza kuźnia talentów. Żadnych tam wizjonerów czy wielkich budowniczych. Nic z tych rzeczy. Zebrały się tam na wydziale jednostki przeświadczone o posiadaniu smykałki do aktorstwa, którą oczarują wszelką widownię, gdyż sam spektakl uda się w każdym calu.
11
12:45, 23.12.2018
W sobotę odbył się ostatni w tym roku koncert Farben Lehre. Panowie postanowili zakończyć sezon w spokojniejszej, akustycznej odsłonie w Rock'69 w Płocku.
6
14:37, 22.12.2018
W czwartek informowaliśmy o koncercie Dawida Podsiadło w Płocku 3 marca 2019 r. Jedno jest pewne, piosenkarz ma w naszym mieście mnóstwo fanów, których nie odstraszy nawet nie taka niska cena biletu, jak 139 zł od sztuki. Pierwsza część trasy "Małomiasteczkowy Tour" była wyprzedana, z drugą stało się podobnie.
14
14:01, 22.12.2018
Jeszcze przed premierą pierwszych odcinków wyjaśniono, aby traktować produkcję "Pod powierzchnią" bardziej jak film podzielony na części. Ostatecznie spodobał się widzom na tyle, że stacja TVN postawiła na kontynuację. Pierwszy casting odbył się w Warszawie, w której nakręcono część zdjęć do pierwszego sezonu. Czy Płock nadal posłuży za scenerię w drugim, podobnie jak przy siedmiu odcinkach, których premiera już za nami?
26
14:58, 21.12.2018
Andrzej Duda z papierosem, Antonii Macierewicz z bronią, Jarosław Kaczyński z uniesionym palcem, jakby groził, generał Jaruzelski ze słynnego przemówienia o wprowadzeniu stanu wojennego, Lech Wałęsa z zasłoniętymi oczami, a także ojciec Tadeusz Rydzyk, ministrowie Mariusz Błaszczak i Zbigniew Ziobro, premier Mateusz Morawiecki czy wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło - wszystkich zobaczymy w nowym teledysku płockiej kapeli Farben Lehre.
REKLAMA
16
10:58, 24.11.2018
Na liście usuniętych imprez w poprzednich latach mamy chociażby Reggaeland czy Koncert na dachu. W tym roku wznowiono Summer Fall Festival, ale już w nowej formule jako imprezę biletowaną, organizowaną przez zewnętrzną agencję i tylko przy współpracy Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. A jak będzie w 2019 r.?
17
10:43, 02.11.2018
Jeśli ktoś ma nietuzinkowy pomysł i chciałby dołączyć do zespołu współtworzącego Audioriver 2019, to niech napisze parę słów o sobie i opisze pomysł, który mógłby wzbogacić dzienną część festiwalu. - Jeżeli masz odwagę, by zaprezentować siebie, swoje pomysły, a przy okazji zaangażować się w coś przyjemnego i pożytecznego czekamy na Ciebie. Szukamy twórczych osób jak i organizacji, promotorów, agencji w każdym polu kultury: sztuki, wideo artu, instalacji, teatru, perfomance, designu i oczywiście muzyki - mówi Piotr Orlicz-Rabiega, organizator festiwalu.
11
06:59, 21.10.2018
21 października to nie tylko dzień wyborów samorządowych. Wieczorem można usiąść w fotelu i obejrzeć pierwszy odcinek ośmioodcinkowej produkcji stacji TVN pt. "Pod powierzchnią", do której zdjęcia kręcono także w Płocku.
2
19:11, 19.10.2018
Brodka, Daria Zawiałow, Hey, Nosowska, Krzysztof Zalewski, Natalia i Paulina Przybysz, Mary Komasa, Smolik, Urszula Dudziak i oczywiście Kayah. To artyści nagrywający płyty w wytwórni Kayax. Ta sama wytwórnia wspiera młodych artystów. Aby wyłowić tych bardziej wyróżniających się, wesprzeć ich merytorycznie i ukierunkować, ułatwić profesjonalny start stworzyli projekt My Name Is New. A tu płocka kapela prosi publiczność o uwagę...
8
08:31, 19.10.2018
Classic, Boys i chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki Vox Singers w "Pieśni dla Jana Pawła II". Co Wy na to? Posłuchajcie...
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone