Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
3
17:44, 03.04.2019
Także i tym razem w kolejce po zaproszenia ustawi się gigantyczna kolejka chętnych? Sieć kin Helios zaprasza na podwójny seans - ostatni odcinek siódmego sezonu i pierwszy finałowego sezonu "Gry o tron". Finałowy ósmy sezon to najprawdopodobniej jedna z najbardziej wyczekiwanych telewizyjnych premier. Poprzedni sezon zakończył się w sierpniu 2017 r., zostawiając widzów w niepewności odnośnie tego, co wydarzy się w Westeros.
8
12:05, 14.03.2019
Płocki festiwal zamierza przyznawać własne nagrody muzyczne. Organizatorzy zdradzili kiedy odbędzie się pierwsza gala i w jakich kategoriach zamierzają przyznawać statuetki. Wiemy też jak będą te nagrody wyglądały.
3
10:32, 13.03.2019
W najbliższy czwartek zajrzyjcie do Płockiej Galerii Sztuki. Czekają na Was historie związane z dawną ul. Szeroką i solarigrafie Among Scratches.
10:30, 05.03.2019
Jego projekt został wybrany na plakat Nowy Jork stolicą świata. W tym samym roku otrzymał nagrodę czasopisma „Creative Review" w Londynie za najlepszą brytyjską ilustrację. Obrazy, które stworzył, znajdują się w największych kolekcjach sztuki współczesnej,w tym w Bibliotece Kongresu, Carnegie Foundation, Republic New York Corporation, a także w wielu prywatnych zbiorach w USA, Japonii, Niemczech, Szwajcarii. Za kilka dni jego prace obejrzą płocczanie.
2
13:23, 02.03.2019
Nowa płyta zespołu Voo Voo "Za niebawem" zbiera pochlebne recenzje. Materiał z krążka można było usłyszeć w piątkowy wieczór w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki przy ul. Jakubowskiego. Publiczność wypełniła salę koncertową do ostatniego miejsca.
7
13:04, 01.03.2019
Zaaranżowane małe miasto art deco w centrum Płocka, a w nim kamienice, bank, mini kino z dużym neonem, wiszące plakaty filmowe, butik, sklep jubilerski, multimedialne ławki, na środku obrotowa platforma z samochodem z epoki. A wszystko w jednym miejscu - w powstającym budynku przy ul. Kolegialnej 6. Na tym wszak plany Muzeum Mazowieckiego się nie kończą.
7
18:16, 27.02.2019
Miejsce festiwalu pozostało bez zmian, będzie to nadal plaża nad Wisłą. W tym roku, z myślą o 1, 2 i 3 sierpnia, zostaną tam rozstawione cztery sceny. Organizatorzy Polish Hip-Hop Festival zdradzili pierwszych wykonawców i ceny biletów.
1
15:21, 22.02.2019
Nie przegapcie, rozsiądźcie się wygodnie i posłuchajcie, bo zapowiada się ciekawe wydarzenie w teatrze w sam raz na Dzień Kobiet. – Wojciech Młynarski śpiewał: „Róbmy swoje, póki jeszcze ciut się chce”. W myśl tej idei – robimy.
15:35, 19.02.2019
Pałac w Sannikach sezon koncertowy zaczyna w okolicy urodzin Fryderyka Chopina, w tym roku będzie to najbliższa niedziela – 24 lutego. Przy fortepianie zasiądzie Karolina Nadolska, a towarzyszyć jej będzie Małgorzata Kożuchowska. Tradycyjnie po koncercie odbędzie się wystawa. Tym razem zapraszają na finisaż ekspozycji malarstwa dwóch młodych artystów.
1
12:34, 17.02.2019
To nie jedyny rozśpiewany polski aktor, ale z pewnością należy do grona tych najbardziej rozpoznawalnych. Oprócz aktorstwa, ról w teatrze, w serialach i filmach, drugą pasją Pawła Domagały stała się muzyka. W sobotę artysta wystąpił na scenie płockiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego. Nie zabrakło największego hitu "Weź nie pytaj"
10:46, 16.02.2019
Ta wystawa to gratka dla miłośników sportu, zaczynając od sympatyków piłki nożnej, mistrzów wioślarstwa, siatkówki, badmintona, podnoszenia ciężarów po kibiców piłki ręcznej. W piątek w Muzeum Mazowieckim odbył się wernisaż wystawy "Z orłem na chwałę Rzeczpospolitej. Sto koszulek i bluz reprezentantów Polski na jubileusz Niepodległej", przygotowanej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
30
15:11, 08.02.2019
Zastrzyk finansowy dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, przyjazd przedstawicieli świata akademickiego do Płocka i wizja na przyszłość - w piątek takie tematy poruszono na konferencji prasowej z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina i wicemarszałka Senatu Adama Bielana. O ile ten pierwszy miał do przekazania symboliczny czek na ręce rektora PWSZ, Macieja Słodkiego, tak ten drugi gratulował wyniku. - To namacalny przejaw na odejście od polityki naszych poprzedników - podkreślał.
1
09:29, 02.02.2019
Tworzył i mieszkał w Warszawie, Londynie, Nowym Jorku, w Wellington czy Aucland. Współpracował z licznymi wydawnictwami, między innymi z legendarnymi „Szpilkami” i „Karuzelą”. pracował m.in. jako dyrektor artystyczny w „New Zeland Listener”, „Sunday Star-Times” i w kilku kolejnych czasopismach. Był dyrektorem kreatywnym w wydawnictwie „Twój Styl” i kilku agencjach reklamowych, a także menadżerem ds. promocji warszawskiego Jazz Jamboree. Wojciech Grzymała, rysownik, ilustrator, grafik, płocczanin. Wystawę z pracami jego autorstwa możemy oglądać w Płockiej Galerii Sztuki.
2
16:12, 18.01.2019
Płocka politechnika to najprawdziwsza kuźnia talentów. Żadnych tam wizjonerów czy wielkich budowniczych. Nic z tych rzeczy. Zebrały się tam na wydziale jednostki przeświadczone o posiadaniu smykałki do aktorstwa, którą oczarują wszelką widownię, gdyż sam spektakl uda się w każdym calu.
11
12:45, 23.12.2018
W sobotę odbył się ostatni w tym roku koncert Farben Lehre. Panowie postanowili zakończyć sezon w spokojniejszej, akustycznej odsłonie w Rock'69 w Płocku.
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone