Zamknij
REKLAMA

Wzorowy dla Wisły Płock. Nafciarze bez problemu dostali licencję

10:06, 02.06.2020 | M.W
Skomentuj Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock
REKLAMA

Komisja ds. Licencji Klubowych w Polskim Związku Piłki Nożnej poinformowała o przyznaniu licencji klubom na rozgrywki w sezonie 2020/2021. Wisła Płock znalazła się wśród 11 klubów Ekstraklasy, które bez problemu dostały licencję na grę w lidze i rozgrywkach UEFA. 

Ze względu na pandemię koronawirusa proces licencyjny został nieco wydłużony, ale ostatecznie na posiedzeniu plenarnym Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski 16 klubów PKO Ekstraklasy i 18 klubów Fortuna I ligi. Kluby miały czas do 30 kwietnia, aby przedstawić dokument świadczące o braku zaległości na 31 grudnia 2019 roku. 

Wisła Płock znalazła się wśród 11 klubów Ekstraklasy, które otrzymały licencję na sezon 2020/21 na uczestnictwo w Ekstraklasie i rozgrywkach UEFA. Jeśli więc Nafciarze sportowo wywalczą utrzymanie w lidze, nie ma przeszkód, by klub w przyszłym sezonie grał w lidze. 

- Gdy rozgrywki zostały wstrzymane, praca w klubie cały czas trwała, m.in. w sprawie licencji. Dobrze wykonaliśmy swoją pracę. Wszystkie dokumenty zostały przyjęte bez żadnych uwag i to pokazuje, że organizacyjnie klub podąża w dobrym kierunku. Wisła Płock jest wypłacalna, a perspektywa na przyszły sezon została zaakceptowana. Wypada się tylko cieszyć, bo te wymagania wcale nie są takie błahe - mówi nam Tomasz Marzec, wiceprezes Wisły Płock. 

W przeszłości zdarzało się, że Wisła Płock otrzymywała licencje z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym. Teraz takich uwag komisja nie miała. 

- Cały czas musimy być w kontakcie z Komisją Licencyjną i przedstawiać im kolejne etapy budowania stadionu. Wszystkie przedstawione przez nas wnioski zostały przyjęte z aprobatą, z jedynym zastrzeżeniem, że przed rozpoczęciem prac musimy wszystko konsultować - tłumaczy Marzec. 

Tylko 11 klubów Ekstraklasy dostało bezwarunkową licencję, a np. Lechia Gdańsk i Wisła Kraków są zobowiązane do "realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania."

Jeszcze ciekawsza sytuacja jest w Fortuna I Lidze - będące w czołówce Stal Mielec czy Radomiak Radom póki co nie otrzymały licencji na grę w Ekstraklasie w sezonie 2020/2021. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

🙄🙄🙄🙄🙄🙄

7 4

Wzorowy to był wp....ol od Korony 20:09, 02.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzczerbaSzczerba

3 2

No i super. Gratulacje
Teraz czas na nowy stadion. Ruszamy z budową!!!! 00:03, 03.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA