Zamknij
REKLAMA

Orlen Wisła podpisała kontrakt z hiszpańskim rozgrywającym

13:48, 16.01.2020 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. SPR Wisła Płock

Po zakończeniu sezonu do zespołu Orlen Wisły Płock dołączy Angel Fernandez. 23-letni hiszpańskim rozgrywający podpisał z Nafciarzami trzyletnią umowę. 

David Fernández Alonso obecnie reprezentuje barwy Ademaru Leon, gdzie gra pod okiem znanego w Płocku Manolo Cadenasa. Wiślacy szukali jednak zawodnika na prawe rozegranie i zakontraktowanie Fernandeza w pewien sposób rozwiązuje ten problem. Mierzący 196 centymetrów zawodnik w lidze hiszpańskiej zdobył 175 bramek. 23-latek ociera się także o reprezentację narodową.

- Obsada prawego rozegrania była przedmiotem intensywnych dyskusji z Xavim Sabate, który sygnalizował konieczność dokonania na tej pozycji pewnych zmian - mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek. - Pierwszym krokiem było oczywiście podpisanie kontraktu z zawodnikiem, który będzie wpisywał się w charakterystykę oczekiwaną przez trenera, a takim właśnie graczem jest David. Podpisaliśmy trzyletni kontrakt i mam nadzieję, że pod okiem Xaviego David będzie wciąż rozwijał się tak dynamicznie, jak to ma obecnie miejsce.

Jak dodaje, Adam Wiśniewski, dyrektor sportowy klubu, rozmowy nie były łatwe, bo o podpis Ferndaneza zabiegało kilka innych klubów.

- Myślę, że perspektywa współpracy z Xavim Sabate była naszym mocnym argumentem.

- Jestem bardziej zawodnikiem rzucającym, niż grającym jeden na jednego. Lubię rzucać z daleka i podejmować decyzje w sytuacjach, kiedy gramy z przewagą jednego zawodnika. Lubię też współpracować z obrotowym - mówił o swoich atutach sam zawodnik przepytywany przez klubową telewizję.

Jak dodawał, w podjęciu decyzji pomogły pozytywne opinie o klubie i mieście wśród zawodników. 
 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

kibickibic

5 2

Witamy w Płocku. 18:40, 16.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Miasto sie wyludniaMiasto sie wyludnia

3 4

Miasto sie wyludnia
22:52, 16.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone