Zamknij
REKLAMA

Dominik Furman w październiku najlepszy w całej lidze

15:11, 07.11.2019 | M.W
Skomentuj Fot. Szymon Łabiński
REKLAMA

Po raz pierwszy w historii zawodnik Wisły Płock został wybrany zawodnikiem miesiąca. Październik był świetnym miesiącem dla Dominika Furmana i całej drużyny. 

Trzy mecze, trzy zwycięstwa, trzy asysty na koncie Dominika Furmana. Wisła Płock pokonała w tym czasie Arkę Gdynia (4:1), Koronę Kielce (1:0) i Jagiellonię Białystok (3:1). To pierwsze takie wyróżnienie dla zawodnika z Łukasiewicza 34, a także pierwsze dla samego Furmana. Warto wspomnieć, że pierwszym zawodnikiem który otrzymał takie wyróżnienie jest... Radosław Sobolewski, dzisiejszy trener Wiślaków. Pomocnik został 60. laureatem tego wyróżnienia. 

- W sumie zagrywał piłkę celnie do partnerów 102 razy na 125 prób (81%). Z tego aż siedem stworzyło sytuacje bramkowe kolegom z zespołu! On sam zaś otrzymał od nich futbolówkę łącznie 84-krotnie. Dzięki swojej grze "Furmi" dwukrotnie znalazł się też w Jedenastce Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy - wylicza Ekstraklasa. 

Zawodnika miesiąca wybierają kapitanowie poszczególnych drużyn i tu był remis 5:5 pomiędzy Dominikiem Furmanem a Patrykiem Klimalą, napastnikiem Jagielloni Białystok. Głos fanów otrzymał trzeci z nominowanych, Rafael Lopes z Cracovii i laureata nagrody wybrała Ekstraklasy. Ze względu na wyniki zespołu nagrodę przyznano Furmanowi. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Super !Super !

1 0

Brawo Dominik 20:16, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kibickibic

0 0

Podobno Legia bardzo zabiega o tego zawodnika. 22:43, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA