Zamknij

Wisła gromi Piotrkowianina. Nafciarze w półfinale [FOTO]

22:27, 30.04.2019 | M.W
Skomentuj Fot. Szymon Łabiński

Wysokim zwycięstwem w Orlen Arenie Nafciarze przypieczętowali awans do półfinału play-off. Podopieczni Xaviera Sabate wygrali 33:20 i znaleźli się w najlepszej czwórce mistrzostw Polski.

Para ćwierćfinałowa Orlen Wisła Płock-Piotrkowianin Piotrków Trybunalski mogła mieć tylko jednego faworyta. Nafciarze w wyjazdowym spotkaniu zapewnili sobie sześciobramkową przewagę i trudno było wyobrazić sobie, by goście mogli powalczyć w Orlen Arenie.

Sił na walkę starczyło na 10 minut. Wówczas było jeszcze 3:3. Nafciarze zdobyli jednak siedem kolejnych bramek i mecz błyskawicznie się rozstrzygnął. Goście nie potrafili poradzić sobie z Michałem Daszkiem, nieźle rzucał też Ziga Blakar, a Adam Borbely odbił kilka piłek. Gospodarze z czasem spuścili jednak z tonu i zaczęli popełniać błędy, a to pozwoliło Piotrkowianinowi nieco poprawić wynik, choć do przerwy było i tak 13:9.

Po zmianie stron gra się zaostrzyła, a na ławkę kar powędrowali Renato Sulić, Nemanja Obradović i Roman Pożarek, a chwilę później z czerwoną kartką wyleciał Piotr Mastalarz, który przypadkowo zahaczył przy rzucie Daszka. Worek z bramkami się rozwiązał, ale nie miało to większego wpływu na losy spotkania. Wicemistrzowie jeszcze powiększyli przewagę i ostatecznie wygrali 33:20 i jako czwarta drużyna zameldowali się w półfinale.

Przeciwnikiem Wisły na tym etapie będzie MMTS Kwidzyn, który niespodziewanie wyeliminował Górnika Zabrze. Dwumecz odpędzie się w połowie maja, a wcześniej Nafciarzy czeka spotkanie o Puchar Polski. Ten mecz w niedzielę 12 maja o 13:00 w Poznaniu.

Orlen Wisła Płock – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 33:20 (13:9)

Orlen Wisła: Morawski, Borbely – Daszek 8(6k), Krajewski 2, Racotea 1, Moya, Zdrahala 2, Obradović 1, Góralski 1, Piechowski, Źabić 1, Mihić 4, Toledo 3, Sulić 2, Gębala 3, Mlakar 5

Piotrkowianin: Procho, Pyrka - Mróz, Urbański 1, Iskra 1, Szopa, Kaźmierczak 1, Swat 4, Nastaj 1, Surocz, Andreou, Pożarek, Mastalerz 2, Sobut 6, Tórz 3, Pacześny 1