Zamknij
REKLAMA

Wisła ma nowego trenera. To trzeci obcokrajowiec w historii klubu

20:25, 10.10.2018 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Pierwsze chwile Kibu Vicuny w Płocku, Fot. Szymon Łabiński

Potwierdziły się medialne spekulacje. Klub poinformował, że nowym trenerem Nafciarzy został José Antonio "Kibu" Vicuña Ochandorena. Hiszpan podpisał kontrakt do 30 czerwca 2019 r. 

Bezkrólewie w Płocku nie trwało zbyt długo. Zwolnionego w niedzielę Dariusza Dźwigałę w środę zastąpił Kibu Vicuna. Nowy szkoleniowiec poprowadził wieczorny trening z drużyną. W czwartek wraz z drużyną uda się na krótki obóz do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie w sobotę o 11:00 Nafciarze rozegrają mecz sparingowy z Wartą Poznań. 

Kibu Vicuna ma polskie i hiszpańskie obywatelstwo. Warto zwrócić uwagę, że świetnie mówi po polsku. Przez 7 lat był asystentem Jana Urbana, z którym pracował m.in. Legii Warszawa, Lechu Poznań czy Zagłębiu Lubin. Jako asystent dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski i tyle samo razy Puchar Polski.  Będzie dopiero trzecim obcokrajowcem, który poprowadzi Wisłę Płock. Ostatnim zagranicznym trenerem był Libor Pala (2011-2012), a wcześniej na ławce trenerskiej w Płocku zasiadał jeszcze Josef Csaplár (2005-2007). Więcej o nowym trenerze Wisły można dowiedzieć z tego krótkiego filmiku.

Drugim trenerem zostanie Tomasz Tchórz, w przeszłości pracujący w akademii Legii Warszawa, Wisły Kraków czy portugalskiego CF Belenenses. Poza tym w sztabie pozostaną, przynajmniej na razie, dotychczasowi trenerzy: asystent Kamil Zieleźnik, analityk Andrzej Wyroba, trenerzy przygotowania fizycznego Leszek Dyja i Marcin Popieluch, trener bramkarzy Andrzej Krzyształowicz, kierownik drużyny Piotr Soczewka oraz fizjoterapeuci Paweł Nowacki i Marcin Kowalski.

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

Kibic84Kibic84

21 1

Bałem się, ze Sobolewskiego wybiorą, nie jestem przekonany, ale doświadczenie ma napewno większe od poprzednika, oby to poszło 22:01, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PłocczaninPłocczanin

26 2

Dziwne, że tak późno zwolniono Dźwigałę. Od początku nie rozumiał się z piłkarzami. Dostał świetnie ułożony zespół, a zrobił tzw dobrą zmianę, czyli rozPISdził zespół. 00:23, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WaldekKuczyńskiWaldekKuczyński

5 24

Raczej nie rozumiesz się z... rzeczywistością, bo PiS (Orlen) nie miesza się do prywatnego folwarku jakim jest płocka piłka nożna... A może szkoda, bo gdyby inwestował, to i wyniki by były. Póki co prywatny zarządca folwarku- Nowakowski- toczy prywatną, 'rycerską" wojenkę (z podjazdu;) z Prezesem Orlenu i jeszcze płacze, że ten nie chce mu sponsorować... (Szczyty hipokryzji, arogancji i nie mającego nic z męstwem zachowania)...
Ale każda okazja jest dobra, by "intelektualnie" dowalić PiSowi, a tak jest POklask jedynie wśród POdobnych intelektualistów mających problem z rzeczywsistością- bądź to małoletnich, b. młodych, nie w pełni orientujących się w polityce miejscowej czy ogólnopolskiej/światowej- bądź całkowitych ignorantów, abnegatów umysłowych, bez względu na wiek.
Ale powiem jeszcze inaczej- idąc tropem twojej podśwaidomości: to robota Prezesa Kaczyńskiego; "codziennie rano widzę takie małe Kaczorki, co mnie prześladują".

I powiem ci coś jeszcze: prezentujesz poziom 1 Kopacza III PRL... (zbieżność (nie)przypadkowa).

Kto tu jest kibolem? Oczywiście największymi są wyborcy PiS;), bo piłka kopana, to sport dla yElity;), nie obrażając normalnych pasjonatów p. nożnej.


02:18, 11.10.2018


do@Płocczanin(?)do@Płocczanin(?)

5 24

Raczej nie rozumiesz się z... rzeczywistością, bo PiS (Orlen) nie miesza się do prywatnego folwarku jakim jest płocka piłka nożna... A może szkoda, bo gdyby inwestował, to i wyniki by były. Nowakowski atakując Prezesa Orlenu i PiS- oczywiście "bohatersko", "zza węgła" płacze przy tym publicznie, iż ten (Prezes) nie da mu pieniążków... na zachcianki nielicznej grupy ludzi (stadion). Otóż, nie odrzuca się ręki, ktora karmi, mając do niej o to jeszcze pretensje. -To jest choroba sklasyfikowana medycznie...
No, ale każda okazja jest dobra, by "intelektualnie" dowalić PiSowi, skierowana rzecz jasna na poklask osób podobnej proweniencji.... Czyli POklask wśród POdobnych sobie.

Powiem jeszcze inaczej- idąc tropem twojej podśwaidomości: słaba gra piłkarzy, to robota Prezesa Kaczyńskiego- wywalił trenera B. i na jego miejsce wstawił D., PO to by sklócić pilkarzy i w konsekwencji doprowadzić do ... spadku Wisły...; "codziennie rano widzę takie małe Kaczorki, co mnie prześladują". Albo stalinowska paranoja...; kto zna historię ZSRR, ten zrozumie.

I powiem ci coś jeszcze: prezentujesz poziom 1 Kopacza III PRL... (zbieżność (nie)przypadkowa).


Kto tu jest kibolem? Oczywiście największymi są wyborcy PiS;), bo piłka kopana, to sport dla yElity;), nie obrażając normalnych pasjonatów p. nożnej.
02:30, 11.10.2018

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

Kibic 84Kibic 84

5 1

A czym sobie zasłużył u ciebie ten orłem i PiS ze tak im w dupę wchodzisz, to jakaś sekta lisodupasie i jeszcze do tego tchórze jesteście, bo na codzień to brakuje ludzi którzy tak popierają ten pisded,Sory nie stoję od rana pod sklepem500+ dobra zmiana hehe, jak można lubić macierewiczow ziobrow itd... 18:24, 11.10.2018


nnnn

3 1

jakim trzeba byc idiota aby komentowac art. sportowy z wstawkami typu pis, po, dobra zmiana, to juz sie rzygać chce 19:59, 11.10.2018


to @prymityw84to @prymityw84

0 2

słuchaj wnuczku wandy wasilewskiej i jerzego urbana- synu Palikmiota: za prymitywna jest twoja mentalność bym raczył używać swojej inteligencji wkładając do "głowy"- nawet łopatą jakikolwiek merytoryczny przekaz- takim jak ty, młoda mencizno"- bohaterski niczym russkij sołdad wobec bezbronnej ludności.
Wątpię czy zrzoumiałeś. 04:29, 12.10.2018


TyTy

2 0

Pisdowaty troglodytoo, jesteś tchórzem zwykła parówka, chcesz się przekonać? Tu jest temat o sporcie, wiesz co to jest? Nie nie masz pojęcia bo ksiądz jak byłeś mały zrobił ci krzywdę po mszy i od taki niedojrbek powstał Heh 10:07, 12.10.2018


PłocczaninPłocczanin

3 0

Ale ci pisowska propaganda mózg zlasowała! Orlen jest firmą na terenie Płocka i jego zyski powinny iśc przede wszystkim na rozwój Płocka i jego mieszkańców, zwłąszcza, że Płocczanie tracą przez niego zdrowie. Tymczasem prezesina Orlenu z pisowskiego nadania finansuje bzdury typu fundacja narodowa ( niby propagowanie Polski za granicą, a nikt w fundacji nie zna nawet angielskiego), która de facto jest pisowską pralnią pieniędzy podatników. Może ten prezesina tworzyć puste niepotrzebne stanowisko dla Kulpy? Może dawać kase dla rydzyków, pisiewiczów, misiewiczów i pisią propagande? To może także na potrzeby mieszkańców Płocka.
I przestań facet, pisowska targowico, gloryfikować pisowskich przestępców! 12:54, 12.10.2018


xyxy

5 13

Powiem wam, miłośnicy "płockiej kopanej" i zapamiętajcie: to, że trafił się taki trener jak J. Brzęczek, to był ślepy traf, na zasadzie, że "i ślepej kurze trafi się ziarno" lub "raz do roku strzelba sama wypali" czyli bez ingerencji strzelca.
Ale, że nie jestem wróżką i nie znam się na sporcie tak jak 99% komentujących-tego i podobnych portali;), więc NIE WIEM (w odróżnieniu od wszystko wiedzących) jak będzie teraz czyli po nowym rozdaniu; być może znów będzie to strzał w "10" (nie łudźcie się- PEPE GUARDIOLA czy Murinho nie zawitają do Płocka) i trzeba kupować- trenerów jak i pilkarzy na ile nas/klub stać.
W ogóle sprawa poziomu klubów i zawodników to składowa wielu czynników, o ktorych nie miejsce i czas pisać i każdy, kto zna kulisy mechanizmów rządzących sportem- np. psycholog sportu, a przy tym najlepiej były sportowiec i trener (3 w 1), wie o czym pisze.
Np. nie wystarczy $$$- tak samo w drugą stronę: brak $$$, czy dobry trener, ale bez zawodników, i na odwrót: super zawodnicy, ale nie tworzący "drużyny"- indywidualności etc. etc. etc...... Jednym słowem: nie ma przepisu na SUKCES; są przesłanki- warunki konieczne lub ważne. Dalej to i tak NIEWIADOMA- jak w życiu, bo życie TO GRA.

"Pokaż mi jak grasz w piłkę nozną, a powiem ci kim jesteś"- Albert Camus 02:48, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kibickibic

2 0

"nie łudźcie się- PEPE GUARDIOLA czy Murinho nie zawitają do Płocka" ...dzięki za uświadomienie, bo myślałem o Del Bosque, ale on te pewnie nie przyjdzie prawda? 09:19, 11.10.2018


MMMMMM

4 11

Zatrudnili asystenta, a kiedy zatrudnia pierwszego trenera?:) 08:06, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hvchvc

2 2

jak zbudują stadion 16:33, 11.10.2018


to @kibicto @kibic

1 0

Być może wiesz coś na ten temat; ja, jak zaznaczyłem na wstępie (na marginesie- do zbyt długiej pewnie i za trudnej dla niektórych) mojej tyrady: nie znam się.
Jednym słowem- chciałeś zabłysnąć i udało ci się. Brokat w tym wypadku dobry jest na bal karnawałowy, albo występ w cyrku. 16:41, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone