Zamknij
REKLAMA

Wisła pożegnała wczoraj kapitana. Rogalski odchodzi z Płocka

09:31, 14.05.2018 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

W przerwie meczu z Koroną Kielce odbyło się oficjalne pożegnanie Maksymiliana Rogalskiego. Były kapitan Nafciarzy po sezonie odejdzie z klubu.

30 czerwca wygaśnie umowa Maksymiliana Rogalskiego, a kontrakt nie zostanie przedłużony. Tym samym pomocnik opuści płocki klub. W przerwie meczu prezes Jacek Kruszewski i wiceprezes Tomasz Marzec wręczyli byłemu kapitanowi Nafciarzy pamiątkową koszulkę, a kibice pożegnali go brawami. Kilkadziesiąt minut później, tuż przed końcem meczu, Rogalski po raz ostatni wszedł jako zawodnik Wisły na stadion im. Kazimierza Górskiego. W 89. minucie zmienił Nico Varelę. 

Maksymilian Rogalski w Płocku grał dwukrotnie. Wychowanek Rakowa Częstochowa po raz pierwszy przy Łukasiewicza 34 grał w sezonach 2007/2008 i 2008/2009. Drugie podejście zaczęło w sezonie 2015/2016. 32-letni wówczas Rogalski został kapitanem drużyny, która w maju cieszyła się z awansu do Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej również był ważnym ogniwem zespołu, ale pod koniec sezonu miał ogromnego pecha. Pod koniec meczu z Piastem Gliwice zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i na kilka miesięcy wypadł z gry. W tym sezonie "Rogal" zagrał tylko w dwóch spotkaniach. 

Łącznie w pierwszym zespole Wisły pomocnik rozegrał 73 spotkania, w których strzelił dwie bramki. 

Transparent kibiców Pogoni Szczecin, fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

XerXer

1 0

Dzięki i powodzenia 18:27, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone