Zamknij
REKLAMA

Wisła Płock podpisała kontrakt z Oskarem Zawadą

12:09, 30.12.2017 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Wisła Płock

Klub za pośrednictwem swojej strony internetowej potwierdził podpisanie kontraktu z napastnikiem. 

Zawada był zawodnikiem niemieckiego Karlsruhe, ale Niemcy zgodzili się na bezgotówkowy transfer. Zagwarantowali sobie pieniądze w przypadku... debiutu napastnika w reprezentacji Polski. 21-latek podpisał z Nafciarzami 3,5-letni kontrakt. Umowa wygaśnie 30 czerwca 2021 roku. 

Swoją przygodę z piłką Zawada zaczął w DKS Dobre Miasto. Stamtąd trafił do rezerw Stomilu i szybko wyjechał za granicę. Najpierw był młodzieżowe drużyny Wolfsburga, ale do pierwszej drużyny nigdy się nie przebił. Po drodze było też półroczne wypożyczenie do holenderskiego Twente, choć i tam odbił się od ściany. W końcu i Wilki postawiły na nim kreskę. 

Wisła wyrażała zainteresowanie napastnikiem już wcześniej, ale Zawada jeszcze raz spróbował swoich sił w Niemczech. Rok temu przeniósł się do Karlsruher SC, które pół roku wcześniej spadło z drugiej Bundesligi. Jesienią na trzecim poziomie rozgrywkowym wystąpił w sześciu meczach, nie zdobył żadnej bramki. 

Napastnik może grać w reprezentacji Polski do lat 21, która walczy w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy. Zawada zagrał nawet w dwóch meczach - z Danią i Gruzją. 

Teraz wraca, po zderzeniu z dorosłą piłką u naszych zachodnich sąsiadów, ratować karierę do Polski. Łatka młodego, zdolnego napastnika zaczyna się odklejać. W lutym Zawada skończy 22 lata, a w seniorach rozegrał zaledwie kilka spotkań. W Płocku też nie będzie miał łatwo w walce o skład, bo na tę chwilę Nafciarze mają aż pięciu zawodników na tę pozycję. Na liście transferowej co prawda znaleźli się Mateusz Piątkowski i Mikołaj Lebedyński, ale nadal pozostają Jose Kante i Kamil Biliński. W walce o minuty na boisku może mu pomóc wzrost, bo ze swoimi 192 centymetrami wzrostu jest zdecydowanie najwyższą dziewiątką w drużynie. 

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

XerXer

9 0

Patrząc jak wprowadzili się młodzieżowcy z letniego okienka należy patrzeć z optymizmem na ten transfer. A Oskarowi i całej wiślackiej braci życzę samych szczęśliwych chwil w nowym
AD MMXVIII 20:42, 30.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

O.LO.L

3 0

Gratulacje, Wisła Płock najlepsza w Ergo Arenie, Lechia Gdańsk czwarta w Amber Cup. 21:45, 07.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone