REKLAMA

Płocczanka walczy o wyjazd na finały w Chinach

18:11, 21.11.2017 | Szymon Łabiński
REKLAMA
Skomentuj

Kilka dni temu pisaliśmy o Adrianie Kołodziejskim z Płocka, który dostał się do najbardziej prestiżowej akademii gier komputerowych w Polsce. Jeszcze większym sukcesem esportowym może pochwalić się płocczanka Eliza Szczepaniak, która powalczy o wyjazd na finały turnieju WESG w Chinach.

WESG czyli World Electronic Sports Games to turniej przez wielu uważany za aspirujący do miana światowych igrzysk w sportach elektronicznych. Eliza wraz ze swoją drużyną ParadokS przebrnęła przez polsko-ukraińskie kwalifikacje w grze Counter-Strike i w najbliższych dniach zagra w Barcelonie o miejsce na głównych zawodach w Chinach.

- Te zawody są dla nas bardzo ważne. Trenowałyśmy w każdej wolnej chwili, wiemy, że to dla nas ogromna szansa na pokazanie się i rozwój. Już w samej Barcelonie czekają na nas bardzo ciężkie pojedynki, ale dołożymy wszelkich starań aby wygrać i pojechać do Chin godnie reprezentować nasz kraj.

Polki w grupie zmierzą się z zespołami z Rosji, Hiszpanii i Francji. Trzy najlepsze drużyny z całego turnieju pojadą do Chin, dodatkowo zwycięzca otrzyma 10 tysięcy dolarów. Na zawodach w Azji pula nagród będzie wynosiła około 180 tys., dla porównania najlepsza drużyna męska w ubiegłym roku na WESG zagarnęła 800 tysięcy w amerykańskiej walucie.

Word Electronic Sports Games wyróżnia to, że drużyny biorące udział w tym turnieju muszą w pełni składać się z graczy jednej narodowości. ParadokS nie będzie jedynym zespołem reprezentującym biało-czerwone barwy. Do Barcelony jadą również dwa męskie zespoły Virtus.pro i AGO Gaming.

[ZT]17147[/ZT]

Eliza Szczepaniak wraz z drużyną dzisiaj rano wyleciała do stolicy Katalonii. W czwartek rozegra swój pierwszy mecz. Transmisje ze spotkań będzie można śledzić na platformie twitch.tv.

 

(Szymon Łabiński)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017