REKLAMA

Rekordowe zainteresowanie Ligą Mistrzów. Czy Wisła zmieści się w elicie?

19:01, 15.06.2017 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

W nadchodzącym sezonie rozgrywki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych będą wyjątkowe. Najlepsze europejskie zespoły będą rywalizować ze sobą po raz 25., a zainteresowanie udziałem w tych elitarnych rozgrywkach jest rekordowe. Nafciarze wciąż nie mogą być pewni udziału.

Chęć udziału w Lidze Mistrzów w sezonie 2017/18 potwierdziły 43 kluby z 26 krajów. Wśród nich jest oczywiście Orlen Wisła Płock, która nadal nie może być pewna gry na najwyższym europejskim szczeblu. Polskim klubom awans zapewnia tylko mistrzostwo, a spośród pozostałych federacji tylko wicemistrzowie Niemiec i Węgier mogą spać spokojnie. Łącznie awans do elity mają zapewnione 24 zespoły. 

Orlen Wisła ubiega się o dziką kartę, podobnie jak 18 innych zespołów. Nietrudno  policzyć, że tylko cztery zespoły dostaną przepustkę do Ligi Mistrzów. O to miejsce walczą m.in. z THW Kiel, Montpellier HB, HBC Nantes czy Metalurg Skopje. Czy Nafciarzom się uda? A jeśli tak, to czy ponownie trafią do grup z potentatami w grupie A lub B czy jednak będą walczyć ze słabszymi zespołami z grup C i D?  

Więcej będzie wiadomo 24 czerwca po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego w Zagrzebiu. Decyzja zostanie podjęta w oparciu o osiem kryteriów: hali, praw telewizyjnych, miejsca w rodzimej lidze, frekwencji, występach w ostatnich sezonach, potencjale sponsorskim, organizacja meczów i aktywności w mediach. 

Na korzyść płocczan z pewnością działa wysoka frekwencja na meczach Ligi Mistrzów, nowoczesna hala oraz wicemistrzostwo kraju. Nafciarze regularnie grali też w poprzednich edycjach, choć w minionym sezonie odpadli po fazie grupowej.

Ważną kwestią może być podejście działaczy do incydentu z wyjazdowego meczu w Schaffhausen. Kibice z Płocka odpalili wówczas pirotechnikę, a mecz rozpoczął się kilkunastominutowym opóźnieniem. 

Na 29 czerwca jest zaplanowane losowanie turnieju lub turniejów eliminacyjnych, a dzień później poznamy podział na grupy w Lidze Mistrzów. 

W zeszłym roku Orlen Wisła Płock była jednym z klubów, które dostały dziką kartę. Oprócz Nafciarzy premię do grup bez konieczności grania otrzymali m.in. Montpellier HB, THW Kiel, Pick Szeged czy Metalurg Skopje. Promocję w turniejach kwalifikacyjnych uzyskali Tatran Preszów i ABC/UMinho. Trafili oni do grup C i D. 

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

reC.reC.

3 1

Najpierw najlepszy prezes w historii zapewniał, że Wisła na pewno zagra w grupie A/B Ligi Mistrzów. Teraz - "Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę powiedzieć, że w przyszłym sezonie będziemy występować w Lidze Mistrzów, niemniej na ostateczną decyzję musimy jeszcze poczekać" A może powiedziałby jak to było z Dimą Żytnikowem, który odchodząc powiedział, że bardzo chciałby zostać, ale prezes olał sobie sprawę. Pusica również nie chciał odchodzić, a do tego chciał go w zespole Przybecki, ale prezes powiedział, że nie ma dla niego miejsca. Odszedł jedyny środkowy na poziomie i podstawowy obrońca, a przyszedł bombardier na lewe skrzydło, którego jeśli ktoś nie wyprowadzi na pozycję, to będzie podobnie jak z Duarte, Racotea i Gębalą. I chłopak ma załatać dziurę na tych 2 pozycjach... :) Panie Zieliński i Murawski (ten facet, to jeszcze jest w klubie w ogóle) Wy wiecie co... 15:00, 17.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017